Rýchlovarná kanvica sa stala neodmysliteľným pomocníkom v každej modernej kuchyni, prinášajúc pohodlie, podobne ako hriankovače či dokonca aj kávovary. Moderné kuchynské spotrebiče sú veľmi jednoduché na ovládanie a zároveň ponúkajú veľké množstvo funkcií a technologických inovácií. Napriek jednoduchosti a intuitívnemu ovládaniu však netreba zanedbávať bezpečnosť pri ich používaní. Pozrite si dôležité tipy na bezpečnú manipuláciu s ňou.

Rovnako ako pri každom elektrickom zariadení, aj pri manipulácii s rýchlovarnou kanvicou je dôležité venovať pozornosť bezpečnostným aspektom, aby ste si zbytočne neublížili, prípadne nespôsobili škodu.

Bežné používanie rýchlovarnej konvice 

Moderné rýchlovarné kanvice často disponujú rôznymi bezpečnostnými funkciami, ktoré chránia pred prehriatím či prevrátením. Automatické vypínanie po dosiahnutí varnej teploty alebo detekcia absencie vody sú príklady funkcií, ktoré znižujú riziko nehôd a zvyšujú bezpečnosť. Okrem toho by ste si však mali dávať pozor aj pri manipulácii. Jednoduché používanie kanvice netreba celkom podceňovať. Pozrite sa niekoľko rád, ktoré by ste mali dodržiavať. Vďaka nim predĺžite život kanvice a zároveň znížite riziko, ktoré sa s používaním tohto kuchynského spotrebiča môže spájať.

Správne napájanie a pripojenie

Je nevyhnutné, aby ste rýchlovarnú kanvicu pripájali k elektrickej sieti v súlade s jej špecifikáciami. Používajte vždy iba nepoškodený kábel, ktorý nejaví žiadne známky poškodenia, natrhnutia, obhorenia a podobne. Zároveň nezabudnite skontrolovať, či napájanie kanvice nie je zatečené vodou a či ju máte umiestnenú na rovnom a stabilnom povrchu. V prípade, že by kanvica nebola stabilizovaná, hrozí jej prevrátenie, ktoré by mohlo napáchať v kuchyni veľké škody.

Pravidelná údržba

Aby ste udržali bezpečnosť a efektivitu svojej rýchlovarnej kanvice, pravidelná údržba je nevyhnutná. Odstránenie usadenín vodného kameňa a čistenie kanvice pravidelne zabezpečia optimálny výkon. Okrem toho, že eliminujete vznik nebezpečenstva, predĺžite spotrebiču jeho životnosť. Moderné kvalitné rýchlovarné kanvice značky De’Longhi sú vyrobené z tých najkvalitnejších materiálov, takže v kombinácii so správnou starostlivosťou vám vydržia dlhé roky. Naviac táto značka si potrpí aj na dizajne kanvice, čo znamená, že si môžete kúpiť spotrebič v rôznych štýloch, vďaka čomu si môžete vybrať takú rýchlovarnú kanvicu, ktorá bude ladiť s vašim interiérom.

Správna manipulácia s kanvicou

Pri manipulácii s rýchlovarnou kanvicou, ktorá obsahuje horúcu vodu, buďte opatrní. Nikdy neotvárajte viečko kanvice hneď po uvarení vody, aby ste predišli popáleninám od výparov. Pri nalievaní horúcej vody do nádoby používajte utierku alebo chňapku na ochranu rúk. Horúca para totiž môže spôsobiť nepríjemné zranenia vo forme popálenín. 

Používajte ju len na to, na čo je určená

Každý spotrebič má svoje určené použitie. Rýchlovarná kanvica je navrhnutá na ohrev vody, a nie na iné účely. Nedovoľte deťom manipulovať s kanvicou a nevyužívajte ju na iné účely, ktoré môžu zvýšiť riziko nehody.

Rýchlovarné kanvice sú skvelým nástrojom v kuchyni, avšak ich bezpečné používanie si vyžaduje dodržiavanie niekoľkých dôležitých krokov. Dodržiavanie správnych postupov a venovanie pozornosti bezpečnostným aspektom vám umožní využívať všetky výhody tohto praktického spotrebiča bez obáv o bezpečnosť.

Foto: De’Longhi

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu