Projekt POMOC CEZ OKNO aj tento rok nadviazal na svoju predvianočnú tradíciu a vyčaril úsmev na tvárach seniorov

0
222
Pomoc cez okno

Filantropický projekt spoločnosti Volita s názvom POMOC CEZ OKNO sa každoročne zameriava na finančnú a nefinančnú podporu pre vybrané sociálne slabšie skupiny alebo jednotlivcov. Projekt, ktorého hlavné motto znie: „Nemôžeme pomôcť každému, no každý môže pomôcť niekomu,“ (Ronald Reagan) odštartoval pred troma rokmi a vďaka ušľachtilej myšlienke rozžiaril očká deťom z detských domovov. Druhý ročník podporil rodiny, v ktorých niektorý z jej členov prišiel k úrazu s ťažkými zdravotnými následkami, čo výrazne negatívne ovplyvnilo fungovanie rodiny, ale aj rodiny, do ktorých sa narodili deti s veľmi vážnymi zdravotnými postihnutiami.

Vlani v súvislosti s druhým ročníkom POMOC CEZ OKNO vznikla i vianočná skladba Dobrý skutok, ktorá počas sviatkov pohody a pokoja rezonuje v slovenských, ale aj českých rádiách. Dvojjazyčný duet z pera populárneho slovenského pesničkára Petra Juhása a speváčky Lindy Večeřovej, sa dočkal i krásneho videa, ktoré zachytáva spomínané rodinky, ktoré mali krásne Vianoce vďaka tomuto dobrému skutku.

Pomoc cez okno

„Som veľmi rád, že som mohol byť súčasťou takej nádhernej myšlienky, akú mala minuloročná kampaň, na ktorej sme spolupracovali. Nepomôžeš všetkým, ale všetci môžu pomôcť niekomu. Dúfam, že na svete bude stále viac ľudí, ktorí budú chcieť pomáhať len tak. Pre dobrý pocit z toho, že som spravil niečo pre to, aby sme mali okolo seba krajší svet. Bohužiaľ, tých ľudí, ktorí potrebujú pomoc, je stále viac a je až nemožné pomôcť všetkým. O to dôležitejšie je však pomôcť aspoň niekomu,“ vyjadril sa Peter Juhás k spolupráci.

„Pre tretí, tohtoročný projekt, sme si vybrali myšlienku, „Nezabúdajme na tých, bez ktorých by sme tu neboli“ a k obdarovaniu sme si vybrali dom seniorov v Ružinove, ktorému sme poskytli výpomoc vo výške 2 000 eur formou darovacej zmluvy, ale aj vitamínové doplnky pre seniorov, ktorí sa stali súčasťou tohtoročného krásneho videa,“ informuje Matúš Pojezdala zo spoločnosti Volita. Tohtoročné video predstavuje CEO spoločnosti vizuálnu spomienku, ktorá odhaľuje časté osudy starších, ale aj to, že aj malá pozornosť či pomoc môže urobiť veľké veci! Okrem obyvateľov domova seniorov sa vo videu objavuje i herec Vladimír Kittler, ktorý stvárňuje dôchodcu, ktorý si počas návštevy vianočných trhov uvedomil vlastnú osamelosť.  

Pomoc cez okno

„Hlavný hrdina počas sviatkov spomína na svojich najbližších, počas prechádzky po trhoch, aj vďaka fotografii, myslí na svoje vnúčatá. Lásku svojho života navštívi na cintoríne a vracia sa do domu seniorov, kde sa zahľadí na svojich spolubývajúcich, ktorí taktiež ostali sami. Pri pohľade do okna vidí vlastný odraz a v hlave sa mu premietajú spomienky a tiež rozjíma, aké by to bolo, keby bol obkolesený rodinou aspoň počas Vianoc,“ približuje Pojezdala scény zachytené vo videu.

Pomoc cez okno

Po srdce trhajúcich scénach však seniorov v ich spoločenskej miestnosti prekvapia dobrovoľníci z POMOC CEZ OKNO, ktorí deduškom a babičkám rozdávajú darčeky, s obyvateľmi domova si aj zahrajú spoločenské hry, no najmä ich obdarujú pocitom, že na nich niekomu záleží. „K smutnému pánovi v závere prichádzajú aj jeho vnúčatá a pánovi sa zrazu vyčarí úsmev na tvári,“ predstavuje Matúš Pojezdala šťastný koniec.

Podrobnejšie informácie o dobročinnom projekte sú dostupné na stránke https://pomoccezokno.sk/.

Pripravila:  Janka Marczellová
Foto: POMOC CEZ OKNO

Video Peter Juhás- Dobrý skutok: 

Video POMOCE CEZ OKNO – NEZABÚDJAME NA TÝCH, BEZ KTORÝCH BY SME TU NEBOLI:

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu