Cesta s deťmi v aute môže byť niekedy stresujúca a náročná. S dostatočnou prípravou sa však dokážete vyhnúť viacerým komplikáciám počas jazdy. Treba jej venovať pozornosť aj pred prípravou na letnú dovolenku. Prečítajte si naše rady a vytvorte z dlhej nudnej cesty zábavný zážitok pre deti.

Overte si, či je autosedačka pevne nainštalovaná

Predtým ako sa vydáte na cesty, dôkladne skontrolujte, či je autosedačka pevne nainštalovaná. Môžete mať tú najbezpečnejšiu autosedačku Romer, ale ak by nebola správne upevnená, nefungovala by tak, ako má – nechránila by vaše dieťa. Obzvlášť si dávajte pozor v takom prípade, ak zvyknete autosedačku presúvať medzi viacerými autami. Ak si nie ste istí, či ste ju nainštalovali správne, prečítajte si pokyny v príbalovom letáku alebo navštívte predajcu.

Plánujte si prestávky

Pre deti a tiež pre vás je plánovanie prestávok dôležité. Na dlhých cestách sú priam nevyhnutné. Vodič si bude môcť oddýchnuť od šoférovania a deti trochu vybiť energiu, pobehať si, pohrať sa. Prestávku využite aj na zdravé občerstvenie a hygienu. Ideálne bude, ak zastavíte pri parku alebo v prírode, kde budú mať vaše deti priestor na hranie a behanie. Pri parkovaní sa uistite, že ste sa zastavili na bezpečnom mieste. Je dôležité, aby ste neblokovali cestu iným vozidlám. Najlepšie miesta na prestávku s deťmi sú ďalej od hlavnej cesty, diaľnice.

Hrajte sa s deťmi

Znudené deti môžu počas jazdy šoféra rozptyľovať. Preto je potrebné ich zamestnať. Ideálne je cestovať s ďalšou osobou, ktorá sa im bude môcť venovať, zamestnávať ich. Pred cestou si nachystajte zdravé občerstvenie, ktoré sa v aute nerozsype, aj tekutiny. Ponúknite im ho vždy, keď budete mať pocit, že sú hladné. Zbaľte si do auta hračky, ktoré sú mäkké, aby si v prípade náhleho zastavenia deti neublížili, pre väčšie deti nezabudnite hry. Počas jazdy im sprevádzajúca osoba môže púšťať audioknihy alebo čítať z klasickej knihy. Obľúbenou zábavkou počas jazdy je aj spievanie obľúbených piesní. Dlhú cestu autom môžete využiť aj na vzdelávanie sa hravým spôsobom. Existujú viaceré hry do auta, ktoré rozvíjajú detskú myseľ.

Náš tip: Ak idete s deťmi na miesto, kde sa budete dlhšie prechádzať, nezabudnite si zbaliť kočík. Uľahčí vám prepravu a dieťa si v ňom môže dokonca počas výletu i zdriemnuť. Ideálne je zvoliť si kočík, ktorý nezaberá veľa miesta v aute a je ľahký. Tieto vlastnosti spĺňajú viaceré z kočíkov Cybex, ktoré sú zároveň bezpečné a kvalitné. Zdroj foto: everst / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu