Rakúske strediská zimných športov sú nielen atraktívne ale aj ekologické

0
471
Rakúsko zima lyžovačka

Nadchnú vás kombináciou zasneženej horskej panorámy a historických centier – také sú rakúske strediská zimných športov s čarovnou zimnou atmosférou. Atraktívne, ekologické i legendárne – všetky tieto prívlastky opisujú obľúbené zimné športové strediská v Rakúsku. 

Zima v Rakúsku znamená ponoriť sa do rozprávkovo krásnej krajiny a spoločne cítiť radosť zo života v horách. Najlepšie sa vám to podarí pri jazde na svahu, na zimnej turistike zasneženým lesom či na bežkárskej stope. Pre návštevníkov sú pripravené aj nelyžiarske aktivity, ako je sánkovanie, prechádzky na snežniciach či v koči s konským záprahom.

rakúske strediská zimných športov

V Rakúsku udáva tón príroda: ľudia sa starajú o lesy, lúky a čistotu vodných plôch, chránia krajinu a podporujú druhovú rozmanitosť. Ak dovolenkujete ekologicky, tiež prispievate k ochrane klímy. Odmenou je priezračný horský vzduch, pôsobivá panoráma a vášeň pre zimné športy v rakúskych Alpách.

Spätosť s prírodou a lásku k nej zažijete vo vysokohorských strediskách mimoriadne intenzívne. Tieto miesta plné ticha sú väčšinou dediny položené vysoko v Alpách. V minulosti bývali v zime často i niekoľko týždňov odrezané od sveta, no dnes majú vynikajúcu infraštruktúru. V ubytovacích zariadeniach vás privítajú srdeční hostitelia, ktorí ponúkajú moderný komfort, wellness a vynikajúce jedlá. Nezameniteľný horský charakter týchto miest však našťastie zostal zachovaný.

rakúske strediská zimných športov

Raj pre lyžovanie s deťmi

Rakúsko je na juhu a západe posiate vychýrenými lyžiarskymi strediskami. Celkom na západnom konci krajiny leží malebná a hornatá spolková krajina Rakúska Vorarlbersko s hlavným krajinským mestom Bregenz na brehu Bodamského jazera. Na severe susedí s Nemeckom, so Švajčiarskom na západe a juhu, s Lichtenštajnskom na západe a s rakúskou spolkovou krajinou Tirolsko na východe.

Vorarlbersko je vďaka svojim početným alpským pohoriam preslávené mnohými lyžiarskymi oblasťami a strediskami. Najznámejším pohorím je Silvretta na juhovýchode krajiny. Nachádza sa tu aj najväčší ľadovec Vorarlberska Piz Buin s nadmorskou výškou 3312 m n. m. Ďalším pohorím je Rätikon pri hraniciach so Švajčiarskom a na hranici s Tirolskom sa zase nachádzajú pohoria Verwall a  Arlberg.

rakúske strediská zimných športov

Okrem vynikajúcich podmienok pre všetky kategórie lyžiarov sa Vorarlbersku sústreďujú na vytváranie vynikajúcich podmienok aj pre lyžovanie detí. Napríklad lyžiarska oblasť Schetteregg v regióne Bregenzerwald sa teší mimoriadnej obľube najmä u rodín s deťmi. V Krajine dobrodružstiev svišťa Burmiho čaká na deti množstvo zážitkov: Burmi sprevádza malých lyžiarov na zjazdovkách, Burmiho expres ich prevezie údolím a Burmiho lanovka zavezie deti až na vrcholky hôr. Deň plný zábavy a napätia zažijú malí lyžiari počas detského safari na vrchu Golm v Montafone. V lyžiarskej škole Schwarzenberg v regióne Bregenzerwad sa deti naučia lyžovať pomocou „čarovného prútika“, čo znamená, že po štyroch hodinách individuálneho vyučovania špeciálnou metódou zvládnu deti od troch rokov samostatný zjazd na tréningovom svahu. Lyžiarska škola v oblasti Bödele nad Dornbirnom zase garantuje, že deti od štyroch rokov zvládnu samostatnú jazdu na zjazdovke po dvakrát dvoch hodinách individuálneho vyučovania. Deti od piatich rokov sa v lyžiarskej škole Klostertal naučia za tri dni písať do snehu bezpečné oblúky. Ak sa im to za tento čas nepodarí, môžu sa ďalej učiť bezplatne.

rakúske strediská zimných športov

Údolie Brandnertal je pokojný idylický región, ktorý patrí k najlepším a  najmodernejším rodinným lyžiarskym oblastiam v Rakúsku. Rodinná ponuka „Ski-Aktivital v tomto údolí sľubuje rozprávkovo zasnežené svahy, detské zážitkové svety, 55 kilometrov zjazdoviek s úžasnými dobrodružstvami pre malých i veľkých lyžiarov a skvelú ponuku aktivít mimo zjazdoviek.

V zimných strediskách so zasneženou horskou panorámou v pozadí – to je kombinácia, pri ktorej ľahko zabudnete na všedné starosti a plnými dúškami si užijete aktívnu zimnú dovolenku. To je oddych po rakúsky, ktorý na návštevníkov čaká.

Rakúsko zima lyžovačka

Foto: Dominik Berchtold, Michael Huber a Österreich Werbung

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu