S ESTA lacno a jednoducho: Objavte 5 tvárí New Yorku

New York, New York, tak sa spieva v piesni od známeho interpréta Franka Sinatru. Niet sa čomu čudovať, New York je mesto, o ktorom sa nedá nespievať. Svojím vlastným nezameniteľným štýlom by neočaril len málokoho. Veď práve cestovanie do USA sa spája najmä s týmto kozmopolitným mestom, ktoré nevie čo je to ticho, toto mesto totižto nikdy nespí. V NYC si každý príde na svoje, každý si tu dá tú tzv. svoju šálku kávy.

Formality – letenky, ubytovanie, ESTA visa  a cestovné poistenie

Predtým než sa pustíme do obdivovania tejto krajiny, je potrebné spomenúť, že na to, aby ste mohli vycestovať, budete potrebovať si zabezpečiť letenky, ubytovanie, esta visa a cestovné poistenie. S letenkami, ubytovaním a poistením skúsenosti určite máte, a preto sme sa rozhodli vám o kúsok viac priblížiť cestovné povolenie ESTA.

ESTA viza – Cestovné povolenie ESTA vám umožňuje vstup do USA. Toto povolenie si môžete vybaviť kedykoľvek, je totižto platné až na 2 roky vopred. Taktiež na toto cestovné povolenie ESTA visa môžete vycestovať i viackrát do USA, pretože vám platí až na 90 dní. Niektorí milovníci cestovania a USA ho majú vybavené nonstop, tak ako aj celoročné poistenie. Veď predsa nikdy neviete či sa nenaskytne lacná letenka a vy ju ihneď kúpite a na formality už čas predsa strácať nechcete. Hoci je vybavenie tohto cestovného povolenia ESTA veľmi jednoduché a rýchle, odporúčame vám si ho zabezpečiť online: https://estavisa.sk/formular-esta-visa/.

Pamiatky a atrakcie

Jeden z hlavných dôvodov prečo priam húfy turistov smerujú do USA a vybavujú si cestovné povolenie ESTA viza, je spoznávanie, či priam prebádanie tejto betónovej džungle. Veď kto by len nechcel vidieť celosvetovo známu sochu Slobody, ktorá každého návštevníka víta z ostrova Slobody a v pozadí je vidieť na panorámu Manhattanu? Ktoré pamiatky a miesta navštíviť? Určite si nenechajte ujsť vyhliadku z Empire state building, prišli by ste tak o nádherný pohľad na strechy mrakodrapov. Podobný pohľad si vychutnáte zo strechy Top of the Rock a tentoraz si môžete užiť výhľad aj na spomínanú Empire State Building. Krásnou historickou pamiatkou je Brooklynsky most, ktorý je jeden z najstarších visutých mostov v USA. Má dĺžku 1 825 m a vedie ponad rieku East River pričom spája dve časti mesta New York, Manhattan a Brooklyn. Prechádzka po ňom je fascinujúca.

Príroda a zvieratá

Aj v útrobách asfaltu a betónu nájdete pokoj, zeleň a harmóniu. A to priamo v Central Parku. Tento mestský park bol otvorený v roku 1859 a jeho rozloha je 3,41 km². Central park je známy na celom svete aj vďaka filmom, ktoré sa tu nakrúcali, jedným z najznámejších je Sám doma 2: stratený v New Yorku. Vychutnáte si tu piknik, môžete si tu zabicyklovať, previesť sa na koči s koňmi. Romantické miesta nájdete na každom kroku, no tie najkrajšie sú v okolí rybníkov. Hlavne tých menších zaujmú zvieratká v ZOO, ktorá sa nachádza priamo v Central parku. Táto ZOO je zas preslávená vďaka rozprávke Madagaskar.

Múzeá

New York je bohatý aj na múzeá. Odporúčame Vám zabezpečiť si lístky vopred online, alebo si kúpiť tzv. knižku lístkov, ktorá vychádza cenovo výhodnejšie a v podstate budete držať v ruke rôzne lístky do rôznych múzeí, takže si s kupovaním už nebudete musieť robiť starosti. Múzeí je tu naozaj veľa a preto si treba vybrať podľa vlastného vkusu. Čo takto napríklad Guggenheimovo múzeum, Americké prírodovedné múzeum? Alebo Metropolitné múzeum umenia, ktoré je najstaršie a najväčšie múzeum v USA?

Nočný život

New York neutícha ani v noci. Milovníci nočného života a párty si tu prídu na svoje. Nájdete tu množstvo nočných klubov, zašitých a nenápadných barov, divokých diskoték, malých či väčších divadiel a kín, komorných kabaretov a pod. Vyhľadávaným miestom stretnutia je námestie Times Square, ktoré vo večerných hodinách naozaj praská vo švíkoch. A najobľúbenejšími večernými divadelnými predstaveniami sú tie, ktoré sa hrajú na Broadway.

Nákupy

Samozrejme nesmieme zabudnúť na shopoholikov. Tu sa svojej závislosti na nákupoch určite len tak nezbavia. Po celom NYC nájdete množstvo butikov, obchodov a aj veľkých nákupných centier. Obľúbenou nákupnou ulicou je Fifth avenue, kde by ste mohli nakupovať od rána do večera.

Ako do USA za svojím snom?

Láka Vás New York, ale bojíte sa vybavovania formalít? Nemáte sa čoho báť. Na spoznanie NYC na vlastné oči už nie sú potrebné víza, ktorých vybavovanie je zložitejšie. V súčasnosti Vám stačí len cestovné povolenie ESTA, ktoré tieto víza nahrádza. Stačí si len vyplniť online žiadosť, odoslať, počkať na potvrdenie, ktoré bude doručené mailom a môžete sa vydať na neuveriteľnú cestu plnú dobrodružstva a zážitkov!

foto: pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu