Blondínky to majú v živote naozaj ťažké. Koluje o nich množstvo vtipov, a tak sa práve dámy s blond farbou vlasov stávajú neraz terčom posmechu. Avšak, vedeli ste, že ak máte prirodzene blond vlasy, tak patríte len k 2 percentám ľudí na celom svete, ktorí majú prirodzene zlatistý odtieň vlasov od narodenia? Na druhej strane však platí, že tie dámy, ktoré majú vlasy odfarbené alebo prefarbené na blond, mali by si na starostlivosti o ne dať poriadne záležať. 

Totižto platí, že starostlivosť o odfarbené vlasy je o niečo náročnejšia, pretože tento typ vlasov je náchylnejší na poškodenie vplyvom vonkajších faktorov. Už len také slnečné žiarenie dokáže farby z vlasov vyťahať. Dokonca všetko, čo prichádza do kontaktu s vašimi vlasmi, vrátane rôznych produktov, môže spôsobiť ich lámavosť, vysušenie či dokonca zmenu prirodzeného tónu. 

Kameňom úrazu v tomto prípade je spomínaná zmena tónu farby vlasov. Často sa stáva, že blond farba je po niekoľkých umytiach vlasov úplne iná, než bezprostredne po nafarbení. Ako by teda mala vyzerať správna starostlivosť o blond vlasy? Máme pre vás základné tipy na starostlivosť o blond vlasy, aby boli žiarivé, zdravé, hydratované a aby si ponechali svoju žiarivú farbu. 

Dodajte vašim vlasom vlahu

Blond vlasy sú poréznejšie ako vlasy  inej farby. Zároveň, čím sú vlasy suchšie, tým sú náchylnejšie na rôzne zmeny, ktoré môžu nastať vplyvom vonkajších faktorov. Suché a blond vlasy sú podľa odborníkov najhoršou kombináciou, aká môže nastať. Preto v prvom rade je pri starostlivosti o blond vlasy dôležité myslieť na hydratáciu. 

Tú dosiahnete prostredníctvom vlasových prípravkov, akými sú kondicionéry (napríklad Pro You The Toner od značky Revlon Professional), masky na vlasy či vlasové oleje. Kvalitný kondicionér, napríklad od značky Matrix alebo Kérastase, môže napraviť poškodenia spôsobené aj farbením vlasov. Ak preferujete masky na vlasy, potom voľte také, ktoré obsahujú oleje a vitamín E, ktorý pomáha zmierniť lámavosť vlasov a obnoviť žiarivú blond farbu. 

Chráňte svoje blond vlasy

Hlavnou súčasťou starostlivosti o blond vlasy je ochrana ich krásnej svetlej farby. Či už máte tmavšie blond vlasy alebo svetlé, dozaista vašim cieľom je uchovať ich sviežosť. Slnečné žiarenie, chemikálie a minerálne usadeniny z tvrdej vody môžu prispieť k zmene odtieňa blond vlasov. Môžu sa vám tak vytvoriť medené, žlté alebo oranžové tóny. Prípadne sa v súvislosti s blond farbou vlasov často hovorí aj o chlórovej zeleni. 

Ak chcete predísť takejto farebnej zmene na vašej korune krásy, zaraďte do starostlivosti o vlasy fialový šampón. Ten pomáha neutralizovať mosadzné žlté i oranžové tóny. Skvelou voľbou je napríklad Kérastase Blond Absolu Bain Ultra-Violet – šampónový kúpeľ pre zosvetlené, melírované studené blond vlasy, ktorý pomáha zachovať prirodzený odtieň vlasov, s ktorým odchádzate od kaderníka. 

Zvážte ochranu pred teplom

Nielen slnečné žiarenie je jediným zdrojom poškodenia vlasov. Časté používanie horúcich stylingových nástrojov (fén na vlasy, žehlička na vlasy, kulma na vlasy…) môže spôsobiť ďalšie problémy s vlasmi, ako je ich krepovatenie či lámanie. 

V tomto prípade je najlepšie obmedziť tepelný styling na minimum. No ak už nejaké tie prístroje na úpravu vlasov vytiahnete a použijete, nezabudnite na tepelnú ochranu. 

Správne umývanie vlasov robí zázraky

Vieme, že studená sprcha neznie príliš relaxačne, ale pri starostlivosti o blond vlasy dokáže zázraky. Správne umývanie vlasov a ich oplachovanie, ktoré pozostáva z použitia správneho šampónu a studenej vody, dokáže uzavrieť kutikuly, čím sa v nich uzamkne vlhkosť. Mrznúť však nemusíte. Vlasoví špecialisti odporúčajú vlasy najskôr umyť pod teplou vodou a na záver opláchnuť studenou. Studená vody vraj pôsobí ako kondicionér, ktorý vlasy uhladzuje a uzatvára kutikuly, ktoré šampón otvoril pre lepšie vyčistenie. 

Sledujte zloženie prípravkov

Existuje veľa vlasových produktov, ktoré tvrdia, že vlasy vyhladzujú, hydratujú a rozjasňujú – obzvlášť tie blond. Ak sa však zaujímate o zloženie produktov, ktoré používate, potom môžete na zozname zložiek, ktoré obsahujú, nájsť parabény a amoniak. Ide v podstate o zložky, ktoré môžu spôsobiť celý rad škodlivých účinkov – od podráždenia pokožky hlavy až po vypadávanie vlasov. 

Šampóny pomerne často obsahujú aj sulfáty, ktoré sú zodpovedné za ich penenie. Avšak, zmývajú prirodzené proteíny, čím vlasy strácajú prirodzenú vlahu. Preto voľte skôr produkty, ktoré obsahujú zložky ako je keratín či esenciálne oleje. Pamätajte na základné pravidlo: čím vyššie je daná zložka uvedená v zozname (INCI), tým jej je viac v zložení.

Vyššie spomínané produkty značky Kérastáse ako aj stoviek ďalších nakúpite so zľavou počas Black Friday týždňa (od 21. do 27. novembra) na notino.sk. 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu