Šaty na svadbu aj do divadla – v ktorých budete in?

0
2503

Leto je obdobím svadieb a festivalov. Tiež ste v schránke našli pozvánku na svadbu? Aké šaty si však na seba vziať – krátke, či dlhé? A s čím ich zladiť? Poradíme vám s výberom.
Čaká vás udalosť, na ktorú sa len tak nezabúda – svadba vašej kamarátky. A vy nemáte zdanie, čo si obliecť. Aké šaty zvoliť, aby sa hodili na viac ako jedno použitie?


Biela je tabu
Ako svadobný hosť myslite na to, že nevesta je číslo jedna. Nie ste to vy ani nikto iný. Preto sa nevestu nesnažte zatieniť a rozhodne zabudnite na oblečenie v bielej farbe. Bielu voľte len v prípade, že vás o to nevesta sama požiada, pretože si praje mať celú svadbu ladenú do biela. To isté platí aj v situácii, že sa nevesta bude vydávať v šatách nejakej inej farby – tejto farbe sa budete musieť vyhnúť.
Ak si budúci novomanželia vytvorili svoju vlastnú predstavu o tom, čo by svadobní hostia mali mať na sebe a rozhodli sa pre predpísaný dress code, nemusíte nič moc vymýšľať. Stačí sa riadiť ich želaniam. Ale ak nie, potom bude voľba čisto na vás.

Svadba v kostole či na lúke?
Na obrad do kostola si vyberte decentné spoločenské šaty. Nemali by byť príliš krátke. Ani odhalené ramená a hlboký výstrih nie sú vhodné. Pokiaľ si potrpíte na šaty s holými ramenami, prehoďte cez ne ľahké bolerko. Miesto konania obradu treba vždy rešpektovať.
Uvoľnenejší a neformálnejší odev môžete zvoliť, ak sa svadba bude konať napríklad vonku alebo v stodole. Podobné prírodné svadby sú v poslednej dobe čím ďalej obľúbenejšie.
Honosná svadba si zase žiada elegantné spoločenské šaty. Opäť by sa nemalo jednať o minisukňu, ale skôr o dlhšie šaty. A určite nezabudnite správne zladiť doplnky a topánky.
Rovnako sa môže stať, že svadba prebehne v štýle vintage, retro alebo v rustikálnom štýle. Možno vás dokonca čaká stredoveká svadba – na takúto bude nevyhnutné zapožičať si dobový kostým.
Na svadbu aj do divadla
Najlepšie urobíte, keď si na svadbu vyberiete šaty, ktoré neskôr uplatníte aj v inej situácii. Na jeseň opäť začne divadelná sezóna. Môžete sa na ňu rovno nachystať. Stredne dlhým spoločenským odevom určite nič nepokazíte. Praktickým riešením môžu byť aj šaty, ktoré sú vpredu kratšie a vzadu dlhšie – také sa totiž môžu hodiť nielen na svadbu a do divadla, ale aj na ples.

foto: aboutyou.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu