Pero je mocnejšie ako klávesnica

0
1035
Po priznaní spáľ

V dnešnom zrýchlenom životnom tempe nemáme dostatok času na sebareflexiu, sebapoznávanie a vlastnú tvorivosť, ktorá by nás napĺňala netušeným šťastím. Radšej sa ponoríme do životov facebookových „priateľov“ a kŕmime sa prízemnými banálnosťami.

Chopiť sa pera a papiera znamená odhaliť sa. Vo veku neobmedzenej a okamžitej reprodukcie zostáva nádherným len to, čo je jedinečné. Máme pre vás tip na knižný spovedník, ktorý sa volá Po priznaní spáľ.

Táto útla knižka je plná prenikavých a možno aj záludných otázok, myšlienkových experimentov, ktoré vám pomôžu nielen nájsť cestu k sebe samému, ale sa dokonca aj bližšie spoznať.

Odhoďte zábrany a buďte úprimní sami k sebe. Popremýšľajte nad svojou minulosťou, zamyslite sa nad súčasnosťou a premyslite si budúcnosť. Ak sa za svoje priznania budete hanbiť, knižku jednoducho spáľte 🙂

Predstav si, že ti zostáva deväť minút života a pred sebou máš papier a pero. Máš možnosť zanechať odkaz svojim deťom alebo niekomu blízkemu a odovzdať im to najdôležitejšie, čo ťa život naučil. Zanechaj im niečo, čo ich bude môcť sprevádzať v ich vlastnom živote. Čo im odovzdáš?
Pripraviť sa, pozor, štart!

V knihe nájdete napríklad časť Minulosť – moja prvá spomienka, o čom ste snívali ako dieťa alebo keď sa obzriete do minulosti, čo vám najviac chýba?
Možno nedokážeme zmeniť, čo sa stalo, ale vždy, keď si na to spomíname, vidíme to trochu inak. Zakaždým, keď si v mysli vybavujeme nejakú situáciu, zažívame ju znova, len z inej perspektívy. Platí, že minulosť si vždy pretvárame tak, aby zodpovedala našim súčasným potrebám.

Nasleduje kapitola Prítomnosť a množstvo otázok, ktoré vás možno pribrzdia, zastavia, aby ste si vychutnávali prítomný okamih. Aby ste si ho užívali a možno sa už nevrátite do toho chaotického cirkusu, ktorý vládne všade naokolo.

A napokon Budúcnosť. Kam smerujete? Kam naozaj mierite? A čo teraz? A teraz?
Nepýtam sa, kam chceš smerovať, ani aká je tvoja vysnívaná cieľová destinácia. Pozri sa na to, čo reálne robíš. Odpoveď ti prezradia opakujúce sa motívy v rytme tvojho každodenného života,“ nabáda spovedník Po priznaní spáľ.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu