Šesť medailí pre Mucha Sekty z vinárskej súťaže O pohár Karla IV

0
810

Pod záštitou Cechu českých vinárov sa v Kutnej Hore uskutočnila súťaž O pohár Karola IV. Degustátori rozdelení do piatich komisií udelili produktom značky Mucha Sekt celkom šesť medailí – tri zlaté a tri strieborné. Zlato si odváža Mucha Sekt Chardonnay Brut, Mucha Sekt Brut a Mucha Sekt Demi Sec. Tohtoročná novinka Mucha Sekt ICE získala striebro rovnako ako Mucha Sekt Rosé Sec a Mucha Prosecco D.O.C.

Hodnotenie 147 prihlásených vzoriek prebehlo dňa 16. novembra 2021 pod vedením pána Jiřího Čábelku a Ing. Marka Babisza v Kutnej Hore a podieľalo sa na ňom 31 členov odborných someliérskych komisií. Slávnostné vyhlásenie výsledkov tejto súťaže prebehlo v piatok 26. novembra 2021 v kláštore svätej Voršily v Kutnej Hore.

„Naše sekty tento rok skutočne ukazujú svoju kvalitu, a to ako na medzinárodných súťažiach ako je Mundus Vini, Berliner Wine Trophy a Víno TERRA WAG, tak na domácich, kde uspeli na Prague Wine Trophy, súťaži TOP 77 vín v Českej republike, vo Voľbe spotrebiteľov a teraz aj v Kutnej Hore. Mucha Sekty vynikajú nielen skvelými chuťovými kvalitami, ale na prvý pohľad zaujmú nevšedným dizajnom každej fľaše, ktorý čerpá z Muchovej nadčasovosti a zmyslu pre štýl a krásu,“ približuje úspechy posledných rokov Michal Šuša, riaditeľ spoločnosti Soare Sekt Slovakia.

Zákazníci si môžu vyberať z pestrej ponuky štýlových sektov z kolekcie Alfonza Muchu, ktorá obsahuje ako alkoholické, tak nealkoholické varianty. Sortiment je doplnený o jedinečnú kolekciu tichých odrodových vín ART DU VINS inšpirovanú každodenným bytím, tvorivosťou a úspechom Alfonza Muchu počas jeho pôsobenia vo Francúzsku.

„Vína značky Mucha Sekt pochádzajú z prémiových vinárskych oblastí a podliehajú najnovším trendom v oblasti spracovania hrozna i samotnej výroby vína. Všetky produkty z elegantného radu ART DU VINS sú typické svojou ovocnou sviežosťou a každá fľaša na sebe nesie iné Muchovo dielo,“ dodáva Maroš Puškár, obchodný riaditeľ spoločnosti Soare Sekt Slovakia.

Minulý rok v júli uplynulo 160 rokov od Muchovho narodenia. „Som veľmi rád za dlhoročnú spoluprácu našej nadácie so spoločnosťou Soare sekt. Navyše aj spojenie našej rodiny so svetom dobrého vína trvá už mnoho rokov. Prvá zmienka o ňom totiž siaha až do pätnásteho storočia, konkrétne do roku 1488, kde Voršila Muchapeková „rozkázala vinohrad v Rovni strýkovi svojmu Muchovi ak tomu tri drejlinky vína“. Môj starý otec Alfonz Mucha prežil mnoho krásnych časov s pohárom dobrého vína v ruke,“ doplnil k úspechu v súťaži John Mucha, prezident Mucha Foundation.

foto: Soare Sekt Slovakia, s.r.o.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu