Teploty stúpajú a vy ešte nemáte kvalitné plavky, ktoré dokonale ukážu vaše krivky? Potom je najvyšší čas sa po nejakých poobzerať. Túto sezónu sa bude dôraz klásť na minimalizmus, rafinované strihy a jednoduché vzory. Nechajte sa inšpirovať našimi tipmi na trendové plavky na rok 2023. 

Návrat k jednoduchosti

Pestré farby, výrazné vzory a strihy boli trendom minulých rokov, ale v tejto sezóne to bude inak. Prevládajú jednofarebné plavky s minimom vzorov a pozornosť sa skôr upriamuje na štruktúru látky, či rafinované detaily, ako sú rôzne prestrihy a prepletania. Z farieb ostáva na výslní klasická čierna, ale i biela farba. Ak predsa zatúžite po vzoroch, siahnite po menej výrazných pruhoch, či jemných kvietkoch. 

Obľúbené tankini

Hľadáte kompromis medzi jednodielnymi a dvojdielnymi plavkami? Tak si zvoľte tankini! Takéto plavky sa skladajú z dvoch častí a to topu so všitou podprsenkou a nohavičkami vyššieho strihu. Tankini sa skvele hodia ženám s krivkami, či drobnými nedostatkami postavy. Perfektne ukryjú aj väčšie bruško a kvôli svojmu dobrému strihu sú vhodné aj pre tehuľky. Trendy sú napríklad modely, pri ktorých je vrchná časť jemne vzorovaná a spodný diel plaviek jednofarebný. 

V športovom móde

Športové plavky sú na výslní už niekoľko rokov a to najmä vďaka ich pohodlnosti. Pri športových modeloch sa nemusíte obávať, že vám vykukne von to, čo by nemalo. Športové plavky sa budú nosiť v rôznych pestrých farbách, od výraznej modrej, až po neónovo oranžovú. Na takýchto plavkách efektne vyzerajú aj rôzne nápisy, číslice, či lemovania. 

Vytvarujte si krivky

Ak nepatríte k ženám, ktoré sa môžu pýšiť celkom dokonalou postavou, siahnite po formujúcich plavkách. Tvarujúce plavky zakryjú nedokonalosti postavy, zvýraznia prednosti a zároveň pozdvihnú aj vaše sebavedomie. Vyšší pás na nohavičkách zakryje vytŕčajúce bruško a spevní boky. Naopak tvarujúca podprsenka spevní poprsie. Pomocou takýchto plaviek si v okamihu vytvarujete postavu svojich snov. 

Volánové prvky

Rafinované riasenie, či jemné volány vo vás aj pri vodných radovánkach prebudia ženskosť. Volánové prvky na plavkách vyzerajú romanticky a zároveň dokážu skryť nedokonalosti, ako je väčšie bruško, či širšie plecia. Viete si však nimi aj opticky zväčšiť poprsie, alebo dodať zadočku trochu objemu. 

Text: Michaela Miňová

Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu