Deň otcov sa blíži. Viete, čím by ste mohli potešiť toho svojho?

0
352
deň otcov

Otcovia, rovnako ako mamy majú nezastupiteľnú úlohu v živote a vo výchove detí. Hoci je sviatok všetkých otcov oproti Dňu matiek u nás ešte trochu v úzadí, rozhodne si zaslúži pozornosť všetkých detí. Tento rok sa Deň otcov bude oslavovať v nedeľu 18. júna.  Poradíme vám, ako môžete potešiť toho svojho otecka.

Kým sa v spoločnosti spomína najmä materská láska, netreba zabúdať ani na tú otcovskú. Veď práve otcovia sú tí, ktorí nás v detstve chránili, učili bicyklovať, chodili s nami na výlety a objavovali svet. Sviatok nazvaný Deň otcov je populárny najmä v zahraničí, no čoraz viac sa udomácňuje aj u nás. Ak chcete v tento deň vyjadriť lásku k svojmu otcovi a lámete si hlavu nad tým, ako to urobiť, inšpirujte sa našimi tipmi.

Malá drobnosť

Lásku by sme si mali prejavovať kedykoľvek, no malá pozornosť v tento výnimočný deň vášho otca určite poteší. Nemusíte kupovať dary za desiatky eur. Skúste porozmýšľať, aké má váš otec záľuby a tomu prispôsobte aj darček. Fľaša lahodného vína, nová rybárska udica, či zástera pre gril majstra sú rozhodne skvelou voľbou. Otca však menšie deti potešia aj vlastnoručnou kresbou a starší hoci aj obyčajnou bomboniérou, ktorú vyšperkujú ručne napísaným odkazom ku Dňu otcov.

deň otcov

Spoločne strávený čas

Nevídate sa s otcom už tak často a chceli by ste to napraviť? Tak si nájdite čas a vyškrtnite z plánovača na tento deň všetky svoje aktivity. Deň otcov oslávte spolu s otcom – v prírode na hubách, opekačke, či v kine pri dobrom filme. Niet lepšieho darčeka, ako čas, ktorý darujete tomu, koho máte radi.

Voucherom to vybavíte za minútku

Obvykle si nechávate kúpu darčekov na poslednú chvíľu?  Dnes sa to dá,  darček môžete zaobstarať doslova za pár sekúnd. Pomôže vám k tomu voucher, ktorý môže otec využiť na masáž, nákup náradia, či zážitkovú večeru vo vychýrenej reštaurácii. Je len na vás, akú pozornosť sa vášmu otcovi rozhodnete zaobstarať.

Zážitok, na ktorý nezabudne

Zunovali sa vám klasické darčeky a chceli by ste otcovi darovať niečo, na čo nikdy nezabudne? Tak siahnite po zážitkovom darčeku, ktorý ho istotne poteší. Jazda v pretekárskom aute, streľba na krytej strelnici, či zážitkový let balónom sú darčeky, ktoré v sebe nesú závan adrenalínu a to otcovia, ktorí sa dokážu nadchnúť pre dobrodružstvo rovnako ako detí, milujú.

deň otcov

Text: Michaela Miňová
Foto: unsplash.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu