Sila 5G mení svet a spoločnosť Motorola ho robí dostupnejším ako kedykoľvek predtým

0
942

Zavedenie pripojenia 5G prinieslo špičkovú technológiu do života viac spotrebiteľov ako kedykoľvek predtým: umelá inteligencia, virtuálna realita, plynulé pripojenie v reálnom čase po celom svete a vylepšené možnosti zabezpečenia sú teraz prístupnejšie ako kedykoľvek predtým, pričom Motorola tieto funkcie umiestnila priamo do rúk. Spoločnosť Motorola, ktorá má s 5G viac skutočných skúseností ako ktorýkoľvek iný výrobca smartfónov, naďalej presadzuje sprístupňovanie tejto technológie za prijateľné ceny.

Spoločnosť Motorola, ktorá je vždy lídrom v mobilnom priemysle, sa stala prvým pôvodným výrobcom zariadení (OEM), ktorá má smartfón pripravený pre spotrebiteľov v sieti 5G vďaka jedinečnej modulárnej platforme s moto z a moto mods. Moto z3 bolo prvým zariadením, ktoré túto technológiu vložilo do dlaní spotrebiteľov a ponúklo výkon spojenia s okolitým svetom.

[5G moto mod]

Línia inovácie sa nezastavila iba pri zavedení zariadení s podporou 5G. Spoločnosť Motorola nedávno uviedla na trh Ready For, všestrannú platformu, ktorá používateľom umožňuje skutočne čo najlepšie využiť výkon a možnosti pripojenia ich mobilných telefónov. Ready For umožňuje používateľom telefónov Motorola používať svoje telefóny ako jadro zážitku podobné desktopu bez potreby akýchkoľvek proprietárnych konektorov, zložitých úprav nastavení alebo aktualizácií softvéru. Pomocou jednoduchého kábla USB C na USB C alebo USB C na HDMI môžu používatelia pripojiť svoje telefóny k externému monitoru a uľahčiť si tak prácu, zábavu a čas s priateľmi a rodinou. Pre ďalšie vylepšenie zážitku je možné pridať externé zariadenia Bluetooth, ako je myš, klávesnica alebo herný ovládač, nie sú však potrebné, pretože s funkciou Ready For vaše zariadenie môže samotné fungovať ako trackpad a ako klávesnica na obrazovke.

Príchod 5G pripojenia k zákazníkom priniesol aj určité výzvy, keďže menej ako 100 z 800 mobilných operátorov na celom svete je schopných zabezpečiť 5G pripojenie, stále existuje spôsob, ako fungovať, kým 5G nevyužije svoj plný potenciál. Už to však mení spôsob, akým sa spájame a spolupracujeme so svetom a technológiou okolo nás. Spoločnosť Motorola je opäť na čele inovácií, ktoré sú priekopníkmi v reagovaní na kladené výzvy.

Francois LaFlamme, prezident spoločnosti Motorola v EMEA, v rozhovore o zariadeniach 5G od spoločnosti Motorola uviedol: „5G sa stáva dostupnejším každý deň v Európe. Siete rozširujú svoje pokrytie a operátori ponúkajú plány, ktoré rozširujú prijatie 5G. V spoločnosti Motorola sme nesmierne nadšení, že sa môžeme podieľať na poskytovaní zariadení potrebných na prístup k tejto vzrušujúcej technológii zákazníkom za dostupnú cenu.

Máme dlhú históriu prinášania inovácií do zariadení vo všetkých cenových kategóriách, od najdostupnejších zariadení až po naše špičkové produkty. Spotrebitelia by nemali „doplácať“ za inovácie a sme odhodlaní pokračovať v našej stratégii sprístupňovania špičkových technológií.

Zariadenia Motorola 5G fungujú v sieťach 4G aj 5G, takže bez ohľadu na to, kde ste alebo čo je vo vašej oblasti k dispozícii, ste krytí na dnešok a pripravení na zajtra. A keďže pokrytie 5G sa stáva čoraz dostupnejším, Motorola pokračuje vo vývoji zariadení, ktoré sú schopné tieto siete podporovať a dodávať výkon pre prácu s 5G – čím sa stáva dostupnejším pre ďalších spotrebiteľov.

moto g 5G plus

Keďže svet okolo nás je čoraz viac pretkávaný technológiou, ktorá spája body medzi kedysi pevnou fyzickou a digitálnou priepasťou, neexistujú žiadne obmedzenia v tom, čo môže 5G ponúkať alebo kde sa dá nasadiť. Niektoré hlavné oblasti, ktoré budú mať okamžité výhody smartfónov s podporou 5G, zahŕňajú;

  • Zábava – vyššia šírka pásma a nižšia latencia znamená sťahovanie celých filmov behom niekoľkých sekúnd, streamovanie prepracovaných online hier bez oneskorenia a pocit, že ste priamo v miestnosti, keď sa chcete rozprávať s blízkymi. Nielen to, ale 5G posunie technológiu virtuálnej reality (VR) nad rámec existujúcich pohlcujúcich zážitkov, aby virtuálne prepravil ľudí po celom svete, aby sledovali športové udalosti alebo koncerty.
  • Gaming – 5G posunie hranie na vyššiu úroveň podporou streamovania, hrania a zdieľania v kvalite podobnej konzolám a počítačom na mobilných zariadeniach. Vďaka neustálemu nárastu zdieľaných herných zážitkov budú mať fanúšikovia aj hráči lepší prístup k živým turnajom po celom svete neuveriteľnou rýchlosťou.
  • Práca na diaľku a vzdelávanie – Vďaka 5G zvyšovaniu schopností mobilných zariadení, odblokovaniu väčšieho potenciálu VR a zlepšeniu konektivity je svet vzdialenej práce a školstva revolučný. Kolegovia sa môžu prepraviť do zámorských zasadacích miestností, študenti môžu komunikovať s okamihmi z histórie a môže sa zlepšiť efektívnosť vo všetkých oblastiach.

Image: motorola edge

5G nie je iba ďalšou iteráciou 4G, ale skôr evolúciou existujúcich dostupných technológií. S využitím dodatočného frekvenčného spektra sa 5G spolieha na novú architektúru anténnych prvkov na využitie techník tvarovania lúča s viacerými vstupmi – viacerými výstupmi (MIMO). Pre spotrebiteľov to znamená veľmi spoľahlivú komunikáciu s nízkou latenciou (URLLC), ktorá je základom toho, čo robí z 5G takú priekopnícku technológiu. URLLC je nevyhnutný na udržiavanie spojení medzi zariadeniami v sieti 5G v reálnom čase a je to, čo chirurgovi umožní na diaľku operovať pacienta s videním v reálnom čase z iného miesta. Je to úplná spoľahlivosť siete a rýchlosť pripojenia, ktoré umožňujú tieto implementácie dokonca zohľadniť.

Tento vývoj prináša možnosť vytvoriť svet s väčšou konektivitou a úplným resetovaním toho, čo je možné, ale aj toho, čo sa vyžaduje od zariadenia poskytujúceho pripojenie 5G, v porovnaní so 4G alebo 4G LTE. Spoločnosť Motorola tieto problémy objavila ako prvá a ako prvá začala pracovať na prispôsobení sa týmto novým výzvam: zvýšené požiadavky na batériu, väčší bezpečnostný potenciál a prispôsobenie infraštruktúry operátorov. Tieto výzvy obmedzili ostatné značky na 5G iba pre vlajkové lode, avšak v spoločnosti Motorola duch inovácie a sprístupňovania technológie umožnil spoločnosti Motorola dodávať riešenia 5G pre všetkých, vo vlajkových lodiach razr 5G a Motorola edge+ a naposledy v histórii – pri obľúbenej rodine moto g so smartfónmi moto g 5G a moto g 5G Plus. Spoločnosť Motorola bola prvou značkou, ktorá priniesla technológiu 5G do dlane spotrebiteľov a prvou, ktorá pochopila výzvy i potenciál tejto technológie. Keď sa svet bude naďalej prispôsobovať tejto novo získanej flexibilite, bude spoločnosť Motorola naďalej stáť v čele porozumenia a nasadenia tejto technológie.

foto: Motorola

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu