Single život mladej ženy- výhody a nevýhody

Život bez partnera je fajn a v dnešnej dobe už úplne bežné. Moderné ženy sa niekedy nechcú aj do tridsať päťky viazať. Uprednostnia kariéru, majú okolo seba veľa priateľov, užívajú si dovolenky a neviazaný život. Len dokedy? Pýtali sme sa nezadaných, teda single žien.

Dvadsaťpäťročná Zuzana je single už piaty rok. Nie žeby to bola jej vôľa, ale na mužov jednoducho nemá šťastie. Na život bez chlapa si však natoľko zvykla, že sa už ťažšie dokáže prispôsobiť. A práve v tomto vidí najväčšiu výhodu jej single života. „Mám čas sama na seba, na svojich priateľov, koníčky a vrtochy. Nemusím sa nikomu prispôsobovať a hľadať kompromisy. Môžem si randiť a sexovať s kým chcem,“ hovorí o výhodách svojho statusu slobodnej a nezadanej ženy. Veľmi dobre si však uvedomuje aj nevýhody.

„Často sa cítim osamelá a často aj nemám s kým sexovať,“ smeje sa Zuzka. Keďže nepatrí medzi tie, ktoré pôjdu s hocikým do postele. „Občas ti chýba také to, že ideš s kamoškami a všetky berú svojich frajerov a ty ideš sama. A niekedy sa ti to zdá čudné a zúfalé. Ale dá sa na to zvyknúť,“ dodáva.

Tak ako je veľa výhod, vylučujú sa nevýhodami. Každá žena je do istého veku single spokojná, ale aj jej dôjde trpezlivosť a príde čas, keď bude potrebovať priniesť čaj, keď bude chorá, zaspať na hrudi alebo niekomu povedať „milujem ťa“.

Nikol je single niečo cez dva roky a už by sa tohto statusu chcela zbaviť. „Výhody single ženy sú asi v tom, že sa nemusíš nikomu prispôsobovať- v bývaní, časovo, máš čas sama na seba, svoje aktivity, ktoré rozhodne pribudnú, keď si sama. Nemusíš sa nikomu spovedať,“ hovorí 26-ročná Nikol. „Keď je žena sama, má čas premýšľať nad sebou a bývalými vzťahmi, uvedomiť si, čo robila zle a čo môže zlepšiť,“ dodáva.

Samozrejme aj ona však vidí najväčšiu nevýhodu v samote. „Tá druhá polovica chýba, nielen v posteli, proste mať pri sebe niekoho o koho sa dá oprieť, podporí ťa, objíme, poteší a pomôže ti nielen v domácnosti. Technické veci sa žena naučí aj sama, keď sa už inak nedá,“ dodáva so smiechom Nikol.

Byť single? Áno, prečo nie. Do istého času. Lebo ten pravý musí prísť. Ak ste už single dlhé roky a ste tak spriaznená so svojím životom bez chlapa, je o to ťažšie prispôsobiť sa a urobiť kompromis. Preto sa tomuto životu nepoddávajte a nenahovárajte si, aké je úžasné byť single. Omrzí to aj toho najväčšieho skeptika. A tomu verte!

by Diamond

foto: singleblackmale, tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu