Život podľa pravítka? Vybočte z nalinajkovanej schémy!

Žili tak naši predkovia. Naše staré mamy a pravdepodobne aj naše mamy. Chodili do školy, mali maximálne dvoch frajerov, za druhého sa po skončení školy vydali, do roka mali dieťa, potom ďalšie a ďalšie, usadili sa a žili šťastne až kým…

Ale takto to dávno nefunguje. Aj vám už prekáža nalinajkovaný život, ktorý do vás vtĺkali akési smiešne tradície? Nikto nikdy nepovedal, že človek sa musí po škole vydať alebo oženiť a už vôbec nie riadiť sa vetami detí ako smetí alebo do roka a do dňa, až po svadbe, kedy bude svadba či čakáte dieťa, mali by ste sa vziať. Aj keď sú v našej spoločnosti tieto vety pevne zakódované a mnohí ich radi používajú, v dnešnom svete dávno stratili význam.

Práve tu sa dostávame aj k predchádzajúcej téme single žien, ale aj mužov, ktorí si slobodu užívajú pomerne dlho. Nehovoríme však, že by ste mali ostať single celý život len preto, aby ste vybočili z radu. Láska je podstatná, vzťah úžasný a život po boku niekoho na nezaplatenie.

Staré mamy majú tendenciu žiť usporiadane a podľa pravidiel. A chcú to aj od vás! Ak si tie pravidlá neosvojíte, ste rebel. Ale nikto ich nikdy nespísal, ani nepovedal, že sa nimi treba riadiť. Tu sa dostávame do bodu, kedy si povieme, že pravidlá vlastne neexistujú. Preto sa riaďte svojimi pravidlami!

Máte 30 a rozbiehate sľubnú kariéru? Chcete sa vydať až o dva roky a v 35-ke mať prvé dieťa? Ak bude spokojné vaše vnútro a vy budete psychicky vyrovnaní, vaše pravidlá alebo ak chcete „životný plán“ si môžete podľa svojich predstáv do bodky splniť. Lekári by dementovali a možno nesúhlasili. Ale len vy sama v sebe viete, či vám tie biologické hodiny tikajú a či ste natoľko zabezpečená, že si môžete dovoliť plodiť. Rovnako aj muži.

Životná disciplína je dôležitá a môžete ňou veľa zvládnuť a dokázať. Avšak žiť podľa pravítka je podstatný rozdiel. Nie je to ani príjemné, ani prospešné. Nenechajte sa nikým riadiť ani plánovať. Chcete cestovať? Cestujte! Chcete ísť žiť na rok do Japonska? Choďte! Lebo kedy, keď nie teraz! Kedy, keď nie v tomto čase a tomto živote? Nebojte sa a riaďte sa výlučne svojimi pravidlami. Ak ich nemáte, o to lepšie!

by Diamond

foto: tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu