Škola cez notebook: Ako zvládnuť dištančné vyučovanie?

0
1020

Pre nedávne skúsenosti s online vyučovaním, sa dnes veľké množstvo študentov teší z prezenčnej výučby. Je však potrebné byť v strehu, pretože s dištančným vzdelávaním sa žiaci môžu stále stretnúť. Ako vyťažiť z denného sedenia za notebookom maximum? Dá sa na výklad sústrediť aj v domácom prostredí? 

Dištančné vyučovanie: Vyhraďte si priestor

Študenti majú často mylnú predstavu o náročnosti online hodín. Takýto spôsob vyučovania si práveže vyžaduje ešte väčšiu disciplínu, ako v štandardnom prostredí triedy. Pred začatím školy si určite miesto, kde sa budete učiť. Posteľ síce môže znieť lákavo, no produktivite určite nepomôže. 

Aby ste sa vyhli zlým návykom v podobe sedenia v pyžame pred kamerou, alebo dokonca ležania na matraci počas výkladu, radšej si vytvorte zaužívanú rutinu. Venujte sa rannej hygiene, oblečte sa do príslušného oblečenia a pre vyššiu energiu sa povzbuďte šálkou zeleného čaju, alebo kávy. Ak ste hladní, zobuďte sa o niečo skôr – príprava jedla na hodine je nielen, že nezdvorilá voči učiteľovi, ale ukradne vám veľa pozornosti. 

Máte dostatočne silné internetové pripojenie? 

Zaobstaranie správneho príslušenstva k dištančnému vyučovaniu je základ. Plnohodnotný notebook musí zvládnuť inštaláciu viacerých aplikácií a systémov, cez ktoré prebiehajú online hodiny. Vyberte si verziu notebooku so zabudovanou webkamerou, aby ste nemuseli riešiť jej dodatočnú kúpu. Uistite sa, že domáce internetové pripojenie je spoľahlivé. Silné WiFi je nevyhnutné pre prístup k informáciám o výučbe, potrebným dokumentom, rozvrhu, či vyučovaniu samotnému.

Pri opakovanom vypadávaní internetovej siete vyskúšajte navštíviť školu, alebo verejnú knižnicu (pokiaľ to daná situácia dovoľuje). Ak viete, že dištančná výučba nie je otázkou pár týždňov, ale podstatne dlhšej doby, radšej zainvestujte do spoľahlivého a rýchleho WiFi routera. Nezabúdajte na starostlivosť o svoj notebook. Je to hlavný prostriedok pre online výučbu a preto by ste ho mali udržiavať čistý, používať na rovnej podložke a po škole ho vložiť do puzdra. 

Dištančné vyučovanie: ďalšie tipy 

  • S domácimi úlohami začnite včas
  • Vyhýbajte sa stránkam, ktoré nie sú určené na štúdium
  • Pýtajte sa – učiteľ nemá šancu zistiť, že ste zmätení, pokiaľ medzi vami neprebehne interakcia v podobe otázok a odpovedí
  • Pravidelne kontrolujte notifikácie webovej stránky školy

Zdroj obrázku: fizkes / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu