Slovenský Durisol už aj na Islande

0
527
Durisol

Spoločnosť Leier Baustoffe SK sa ako výrobca stavebných materiálov zaoberá rôznymi novými technológiami, ktoré nielen zjednodušujú a zrýchľujú výstavbu, ale tiež zvyšujú možnosti využitia obnoviteľných zdrojov.

Práve Durisol sa radí medzi inovatívne stavebné systémy, ktoré majú vynikajúce fyzikálne vlastnosti a zároveň dbajú na šetrenie životného prostredia. Určite to bol aj jeden z dôvodov, prečo sa pre tento stavebný materiál rozhodol investor aj na ďalekom Islande. Táto pokroková ostrovná krajina si chráni svoje prírodné bohatstvo a veľmi dbá na dodržiavanie ekologicky šetrných výrobných postupov. Výroba Durisolu presne vyhovuje týmto požiadavkám a napĺňa spoločnú predstavu o tom, ako má ekológia vstupovať aj do stavebného priemyslu. Hlavnou surovinou Durisolu sú odrezky z mäkkého dreva, ktoré sa už technologicky nedajú použiť. Tento prírodný zdroj sa následne mineralizáciou zušľachťuje a spracuje s cementom a vodou na tvarovku. Vďaka tomu je výsledný produkt 100 % recyklovateľný. Aj samotná výroba je bezodpadová a prebieha bez procesu horenia, pri minimálnej spotrebe energií.

Okrem toho je Island krajinou ohňa a ľadu, zeleného machu, čiernej lávy a geotermálnych vôd, plná hučiacich vodopádov, driemajúcich sopiek, rozľahlých ľadovcov i tryskajúcich gejzírov. Aj tomuto musia byť stavby prispôsobené. Investor preto ocenil pevnosť múrov z Durisolu a odolnosť voči poveternostným vplyvom, vode, soliam i škodcom. Steny z Durisolu sú tiež nenasiakavé a zároveň vysoko odolné voči požiarom. Vnútro tvaroviek sa vypĺňa betónom, vďaka čomu získa konštrukcia stabilitu a výborné statické vlastnosti. Zaručí dlhú životnosť stavbám v akýchkoľvek podmienkach a odolá otrasom či zemetraseniam lepšie ako  iné druhy materiálov.

Durisol tvarovky v tomto prípade poputovali na ostrovný štát za účelom výstavby projektu rodinných domov. Prvý kamión plne naložený tvarovkami Durisol DSs 30/12, DMi 25/18 a tiež DMi 17/12 vyexpedoval Leier v tomto mesiaci. Slovenský výrobok sa tak už môže tešiť uznaniu v rôznych častiach sveta.

www.leier.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu