Ríša na prahu vojny. Žena, ktorá odhalí jej tajomstvá. Berlínčanka

0
1134
Berlínčanka Mandy Robotham

Toto je ako príbeh na mačku a myš počas druhej svetovej vojne. Schyľuje sa k jej vypuknutiu a Georgie sa snaží infiltrovať do najvyšších nacistických kruhov, aby odkrývala zverstvá Hitlerovho Nemecka. Riskuje svoj život, no nevie si pomôcť. Musí to urobiť…
Možno by sme aj v súčasnosti, keď jedna krajina napadla druhú, potrebovali takúto Georgie…
Berlínčanka.

Píše sa rok 1938, Berlín.
Leto je v plnom prúde a v Nemecku sa neodvrátiteľne schyľuje k vojne. Keď začínajúcu novinárku Georgie Youngovú prevelia do Berlína spolu s jej kolegom z Londýna, Maxom Spenderom, uvedomuje si, že situácia v krajine sa dramaticky mení.

Po príchode do mesta zahaleného do červených vlajok s hákovými krížmi, v ktorom sa to hemží nacistami, Georgie bezmocne sleduje, ako sú mnohí ľudia prenasledovaní a miznú zo dňa na deň. So stupňujúcim sa napätím si uvedomí, že s Maxom sa nemôžu len tak prizerať a musia konať, aj keby tým mali riskovať svoj život.

Postupne Georgie preniká do tajov ríše a začína odkrývať neopísateľné zverstvá Hitlerovho Nemecka. Táto dvojica sa stáva bytostnou súčasťou tohto temného sveta.

Berlínčanka je nezabudnuteľný príbeh o svete na začiatku vojny a silnej žene, ktorá sa začne stretávať s nebezpečným dôstojníkom koncentračného tábora, aby sa postupne infiltrovala až do najužších kruhov nacistov. No čo ak dôstojník zistí, kto Georgie v skutočnosti je a prečo sa s ním stretáva?

 „Pútavé čítanie a fascinujúci pohľad na Berlín a Nemecko tesne pred vypuknutím druhej svetovej vojny.“
Janet MacLeod Trotter, autorka bestselleru The Tea Planter’s Daughter

Mandy Robotham sa už od svojich deviatich rokov videla ako nádejná spisovateľka. Zlákala ju však žurnalistika a neskôr materské povinnosti. V súčasnosti je Mandy bývalá pôrodná asistentka, ktorá píše o narodení, smrti, láske a o všetkom medzi tým. Získala magisterský titul v odbore tvorivé písanie na Oxford Brookes University.

„Mandy opäť vrhá súdne svetlo na ďalší málo známy príbeh z druhej svetovej vojny… v rukách spisovateľa sa tento román stáva mučivo napínavým, keď sa Georgie odmieta nečinne prizerať a zapletie sa do desivej hry na mačku a myš,“ napísala L. P. Fergusson, autorka knihy The Summer Fields.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu