Naša II. Vicemiss Slovensko 2023 vycestovala už 28. novembra na svetovú súťaž Miss Intercontinental 2023 do Egypta, na Sinajský poloostrov, do mesta Sharm El Sheikh. Tohtoročný 51. ročník súťaže sa bude konať v Egypte už štvrtý rok po sebe. Už 15. decembra 2023 privíta vo finále zastúpenie dievčat, miss až z 80. krajín sveta

Sonja Kopčanová, 23 ročná študentka z Banskej Bystricie nás bude zastupovať na svetovej súťaži a reprezentovať naše i svoje hodnoty ako samostatná a sebavedomá osobnosť, ktorá ide za svojím snom a cieľom. Sonja sa na súťaži v Egypte predstaví v národnom kroji, ktorý pochádza z kolekcie KRUHY slovenskej módnej značky FakeFolk Michaely Hubert. Tento národný odev vypovedá o ženách v tradičnej ľudovej kultúre. O ženách, ktoré sa stretávali a v ženských kruhoch si vyspievali svoje radosti aj žiale presne tak, ako to robia s kamarátkami aj dnešné ženy. Tradičný symbol šatky pretrváva. Predtým bola šatka symbolom ženskosti, skúšok, etáp. Raz chránila, inokedy zdobila. Dnes už len zdobí, ale symbol ostáva. Pocit, s ktorým nosí dnešná žena na hlave šatku, môže byť rovnaký. Pokora, hrdosť, národná identita. Moderné nevytláča tradičné. Inšpirujú sa navzájom, a to zručnosťou, tvorbou, estetikou, etikou. Národný kostým prináša vánok tradičného odevu v podobe výšivkárskeho umenia, moderného grafického dizajnu a návrhárskeho rukopisu.

Úspešné ženy zo všetkých svetových kontinentov

Miss Intercontinental sa stala symbolom pôvabu a krásy OSN. Je známa ako prehliadka najvyrovnanejších a najúžasnejších žien sveta. Kým šerpa a korunka sa stali základom popkultúry, z podujatia Miss Intercontinental sa stala dokonalá prehliadka a ikona ženskej krásy a úspechu. Svet sa v priebehu 50 rokov menil a Miss Intercontinental tieto zmeny odráža. Držiteľky titulu urobili významné kariéry vo vláde, obchode, finančníctve, filme i móde. Sú to ženy plné sily a pôvabu, odhodlania a inteligencie, štýlu a obsahu. Medzinárodne uznávaná súťaž Miss Intercontinental si v roku 2022 pripomenula 50. výročie. Medzi minulé miesta konania Miss Intercontinental patria Cartagena, Kolumbia, Berlín, Nemecko, Huangshan, Čína, Mahe, Seychelské ostrovy, Minsk, Bielorusko a Nassau na Bahamách.

Poslednou víťazkou súťaže je aktuálna Miss Intercontinental 2022 – Le Nguyen Bao Ngoc z Vietnamu. Slovensko zastupovala na ostatnej súťaži naša I. Vicemiss 2021 Sylvia Šulíková, ktorá po skvelej prezentácii postúpila do TOP 20. 

Podporte Sonju svojim hlasom

Svoje účastníčky súťaže môžu ľudia podporiť hlasovaním. Sledujte naše profily a hlasovania v súťaži na sociálnych sieťach a hlasujte. Už 21. novembra bolo spustené hlasovanie na stránke missintercontinental.choicely.com.  Delegátka s najväčším počtom hlasov automaticky postúpi medzi 7 najlepších a získa cenu People´s Choice Award a druhá  najúspešnejšia kandidátka v hlasovaní postúpi tiež automaticky do semifinále súťaže. Podporte Sonju svojim hlasom aj vy!

Foto: archív S. K.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu