Spoločnosť Motorola uvádza na trh skener vo fotoaparáte

0
1488

Nová funkcia, ktorá je k dispozícii všetkým používateľom moto g100, umožňuje používateľovi digitalizovať dokumenty a konvertovať ich do súborov Adobe® PDF iba v niekoľkých krokoch.

Spoločnosť Motorola dnes s potešením oznamuje, že k funkciám fotoaparátu pribudla novinka: režim skenera. Režim skenera, ktorý je už k dispozícii na zariadeniach moto g100, uľahčuje používateľom digitalizáciu dokumentov priamo na smartfóne.

Táto nová funkcia pomáha vyriešiť najnovší problém, s ktorým sa ľudia v živote stretávajú. Rozmach hybridných kancelárií, práce a štúdia na diaľku často znamená, že nemáme prístup k tradičnému kancelárskemu vybaveniu, ako je skener. Moto g100 vkladá túto funkciu do rúk používateľov, nech sú kdekoľvek. Po pripojení k Ready For, všestrannej platforme, ktorá amplifikuje a rozširuje využitie vášho telefónu na väčších obrazovkách, je možné okamžite skenovať akékoľvek zobrazené snímky, čo vám poskytne viac priestoru na prácu a zábavu.

Ak chcete použiť túto možnosť, otvorte aplikáciu Fotoaparát a potiahnutím sprava doľava vstúpte do režimov fotoaparátu a v časti „Fotografia“ vyberte režim Skener. Potom nasmerujte fotoaparát na položku, ktorá sa má digitalizovať, v prípade potreby ju priblížte a urobte fotografiu. Po dokončení digitalizácie môžu používatelia upraviť aj kontrast a zlepšiť tak vizualizáciu výberom možnosti „Originál“, „Mono“ alebo „Vylepšené“ a v prípade potreby orezať okraje podľa pokynov a kliknutím na „upraviť“.  

Všetky digitalizované súbory sa na uľahčenie zdieľania automaticky ukladajú ako prípona .jpg. Súbory sú prístupné prostredníctvom aplikácie Google Fotky, ktorá je k dispozícii na všetkých smartfónoch Motorola. Digitalizovaný súbor je tiež možné konvertovať do formátu .pdf tak, že otvoríte aplikáciu Google Fotky, vyberiete obrázok, potiahnutím nahor získate prístup k informáciám o obrázku, zvolíte „Tlačiť“, kliknete na „Uložiť ako PDF“ vo „Vyberte tlačiareň“ a kliknete „PDF“ na uloženie súboru.

Ďalšou funkciou, ktorú ponúka režim Google Skener, je funkcia kopírovania, ktorá umožňuje kopírovanie textu z obrázka. Stačí vybrať požadovaný obrázok, potiahnutím prstom nahor získať prístup k informáciám a kliknúť na „Kopírovať text“. Potom vyberte požadovaný text a kliknite na „Kopírovať text“.

Režim skenera bude čoskoro dostupný na ďalších zariadeniach Motorola. Ak sa chcete dozvedieť viac informácií o nových funkciách zariadení Motorola, navštívte webovú stránku

foto: MOTOROLA

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu