Svätomariánska púť ako cesta sebapoznania

0
924

Máte pocit, že vášmu životu niečo chýba? Že to, čo žijete, nie je to pravé orechové? Zamestnáva vašu myseľ množstvo otázok a cítite, že odpoveď je nablízku, len ju treba uchopiť? Svätomariánska púť vám to môže sprostredkovať. Je to tá správna cesta, kde budete len vy a Boh so svojou láskou, ktorou je pripravený vás zahrnúť. Prijmite túto výzvu a zdolajte cestu malebným Prešovským krajom.

Čergovské pohorie a Ľutina

Vydajte sa do neprebádaných kútov Čergovského pohoria, ktoré v sebe ukrýva množstvo historických pokladov, úžasných prírodných úkazov a pútnické miesto pri obci Ľutina. Jeho centrom je nádherná Bazilika Zosnutia Presvätej Bohorodičky, ktorej pomyselnou korunou krásy je čarovný ikonostas a nezabudnuteľný oltár v barokovom štýle. Ak hľadáte miesto na rozjímanie, určite sa zastavte v neďalekej Záhrade Bohorodičky, kde načerpáte novú energiu a pocítite Božiu prítomnosť v každom okamihu. Ak potrebujete získať nadhľad, je tu pre vás drevený chrám s vyhliadkovou vežou, z ktorej je dych berúci výhľad na okolitú krajinu. Pri hľadaní skutočného zmyslu života sa toto miesto plné Božej prítomnosti stane vaším útočiskom. 

Pútnické miesto Gaboltov

V Prešovskom kraji neďaleko Bardejova leží ďalšie pútnické miesto pri obci Gaboltov. Kostol Sv. Vojtecha situovaný v obci a jeho okolitý priestor je oficiálnym pútnickým miestom. Je studnicou Božej prítomnosti už od začiatku osemnásteho storočia, avšak poznali ho už členovia križiackeho rádu v trinástom storočí. Zrak nebudete vedieť odtrhnúť od 4 oltárov a vzácneho kazetového stropu s fragmentmi gotického slohu s barokovými prvkami. Stíšte sa a dýchajte čaro tohto miesta, ktoré napĺňa človeka úžasným pokojom. 

Svätomariánska púť („Svetlo z východu“) vyzdvihuje kultúrne, prírodné, historické, spoločenské a duchovné hodnoty slovanského národa vzťahujúce sa k posolstvu a mariánskym tradíciám. Viac sa dozviete na www.svatomarianskaput.sk.

Projekt je spolufinancovaný z prostriedkov Európskeho fondu regionálneho rozvoja v rámci programu Interreg Poľsko-Slovensko.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu