TAKTO posilníte bruško aj posediačky

Slnečné dni nás občas prinútia ukázať o čosi viac, ako by sme chceli. Či už vďaka priliehavým šatám alebo plavkám, bez ktorých by leto nebolo letom, vystavujeme na obdiv aj naše brucho. A to býva často nočnou morou žien, ktoré cvičeniu či správnej strave nevenujú toľko pozornosti, ako by si ich telo zaslúžilo. Patríte k nim? Nechce sa vám do detoxu, do preplneného fitness centra alebo jednoducho nemáte čas? Vyskúšajte naše tipy na cvičenia, ktoré môžete praktizovať doma či v práci. Budete k nim potrebovať iba stoličku.

Štíhly pás

Vďaka tomuto cvičeniu budete o krok bližšie k postave presýpacích hodín a ani to „nezabolí“. Jediné, čo musíte dodržať, je rovný chrbát. Ten musí byť prirodzene vystretý tak, aby vám umožnil otočenie tela do oboch strán. Začnite sa otáčať bez toho, aby ste sa pohli alebo dvihli boky. Na každej strane vydržte 5-8 sekúnd a opakujte 10-krát. Tento cvik je  skvelý na natiahnutie chrbtice, čo ocenia hlavne ženy so sedavým zamestnaním. Ak chcete posilňovať chrbtové a brušné svaly už len tým, že sedíte, zaobstarajte si stoličku s pohyblivým sedákom na pružine. Ten priamo podnecuje zapojovanie všetkých svalov trupu, pretože výkyvový sedák vám nedovolí sedieť s guľatým chrbtom v jednej statickej polohe.

Pevné dolné a šikmé brušné svaly

Druhý cvik je tiež založený na vytáčaní tela a vďaka posilneniu dolných a šikmých brušných svalov ním dosiahnete osí driek. Opäť musíte sedieť rovno, chrbát sa nedotýka operadla. Ruky dáte za hlavu a dvihnete pravé koleno k hrudníku. Súčasne vytočte ľavý lakeť k zdvihnutému kolenu a vráťte do pôvodnej polohy. Nezabúdajte sa vytáčať lakťom do opačnej strany. Opakujte 15-krát. Kolená môžete vystriedať, alebo začať jedným a po sérii vymeniť.

Ženské boky

Na začiatku tohto cviku vyzeráte ako keby ste sa chystali vzlietnuť, ale čo by sme nespravili pre sexi boky, však? Ruky vystrite do strán (zarovno s ramenami). Otočte sa doprava, zohnite sa a pravou rukou sa dotknite ľavej špičky. Ruky a špičky striedate, platí, že vždy k opačnej strane. Z cviku sa „vraciate do vystretého chrbta“ a potom sa opäť skláňate – na každú stranu Opakujte 20-30 krát. Týmto cvikom sa zbavíte tuku z bokov a tuku po stranách bruška.

Ploché bruško

Ďalším cvikom sa vám dokonca okrem postavy zlepší aj trávenie. Do tretice, sedíte rovno, chrbát sa neopiera o stoličku. K hrudi priťahujte koleno, pričom chodidlá sú na šírku ramien. Ak chcete brušné svaly poriadne precvičiť, ruky by ste mali mať tesne pod jabĺčkom. Kolená dvíhajte 20-30-krát. Takto spálite tuk a ani nebudete vedieť ako. Namiesto statického osemhodinového sedenia, ktoré neurobí  dobre ani vášmu chrbtu, si spevníte bruško a zabránite tak napríklad aj skolióze.

Viac info na www.spinalis-stolicky.sk

foto: Spinalis / pexels.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu