Vtipný manuál pre ženy, ako potrestať neverných partnerov

0
1319

Nová česká komédia Ženská pomsta rozpráva príbeh troch žien, ktoré spojí rovnaký osud –  nevera manželov. Filmový manuál pre ženy ako potrestať neverných partnerov rozohrajú pod režisérskou taktovkou Dušana Rapoša. Diváci sa môžu tešiť na skvelé herecké výkony a nečakané humorné situácie. Film je úsmevným pohľadom na mužskú krízu stredného veku a oslavou jednej z najaktuálnejších tém súčasnosti – ženskej solidarity.

U psychoterapeuta doktora Wágnera alias Jakuba Koháka sa náhodou stretnú tri ženy v zrelom veku. Na jednej strane ich rozdeľuje profesia, temperament i povaha, a na strane druhej ich spája rovnaký problém – nevera manželov, ktorým obetovali desiatky rokov spoločného života. Rovnaké trápenie ich zblíži a zhodnú sa, že lepšie než drahé sedenie u psychoterapeuta a obaľovanie si nervov čokoládou, bude sladká POMSTA, z ktorej sa navyše nepriberá! Spoja sily a pre svojich neverných manželov pripravia skutočné peklo už na zemi…

Dámsky herecký koncert trojice Jana Paulová, Mahulena Bočanová a Eva Vejmělková  

Nová snímka nabáda diváka nazrieť aj na tie najnáročnejšie životné sitácie s humorom a nadhľadom. Okrem toho prináša dôležité posolstvo inšpirované témou, ktorá aktuálne výrazne rezonuje v spoločnosti – oslavuje ženskú solidaritu a vzájomnú podporu. Herecký koncert na striebornom plátne rozohrá trojica hlavných postáv Jana Paulová, Mahulena Bočanová a Eva Vejmělková.

„Veľmi by som si priala, aby do kina prišli ženy všetkých generácií a pozreli sa spoločne s nami na problém nevery z humorného nadhľadu, pretože lepší než slaný plač, je sladká pomsta. A nepriberiete z nej…“ pozýva do kina EvaVejmělková, ktorá v príbehu stvárnila právničku Sandru. „Budem rada, keď náš príbeh pomôže ženám, ktoré boli alebo sú v podobnej zložitej situácii a možno ten svoj problém vďaka nám uvidia trochu z nadhľadu,“ dodáva.

„Ja by som do kina pozvala všetky ženy, ktoré boli podvedené svojimi partnermi, pretože nakoniec zistia, že to nie je až taká tragédia a že život môže byť zábavnejší a zaujímavejší i potom,“ pridáva saMahulena Bočanová alias filmová novinárka Mona.  

„Je to komédia a je hlavne pre ženy.  Je o ženskom priateľstve, ktoré vznikne na základe podobného životného sklamania a ktoré ich dokáže stmeliť ako nič iné,“ odkazuje herečka Jana Paulová, ktorá si zahrala rolu tlmočnícky Karly.

Návrat slávnej Zuzany a prvý film Petra Rychlého

Tri hlavné role mužských neverníkov si zahrali Miroslav Etzler, ktorý sa predstaví ako podnikateľ, Robert Jašków alias akčný herecký hrdina a Petr Rychlý v úlohe politika. S hereckým obsadením filmu sa spájajú hneď dve zaujímavosti. Po dlhšej dobe uvidíme pred kamerou éterickú Evu Vejmělkovú, hviezdu kultovej snímky „Fontána pre Zuzanu“. Okrem toho, že sa zhostila role jednej z troch hlavných postáv, je tiež spoluautorkou scénára, ktorý napísala spoločne s manželom, režisérom Dušanom Rapošom.  

Ďalšou tvárou, ktorá je dobre známa českým i slovenským divákom, je úspešný komik a moderátor Petr Rychlý – predstaviteľ jednej z mužských hlavných úloh. Hoci je Petr Rychlý z televíznych obrazoviek už dlhé roky veľmi dobre známy, práve postava vo filme Ženská pomsta je jeho prvou filmovou rolou. „Režisér Dušan Rapoš je pre mňa anjel. Som veľmi rád, že si ma vybral, pretože on konečne prelomil to, že si môžem zahrať vo filme. Je to prvý film v mojej hereckej kariére,“ neskrýva Petr radosť z prvej filmovej príležitosti.   Popri šestici hlavných hrdinov sa v hereckom obsadení filmu ukážu tiež Jakub Kohák, Dana Morávková, Pavel Zedníček, Dominika Myslivcová, Adam Mišíka mnohí ďalší.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu