Najúspešnejšia slovenská spisovateľka Táňa Keleová-Vasilková oslávila životné jubileum a vyšiel jej v poradí štyridsiaty román Eliška

0
192
Táňa keleová-Vasilková Eliška

Táňa Keleová-Vasilková je spisovateľskou ikonou, ktorá v súčasnosti na Slovensku zadefinovala pojem ženský román. Do vydavateľstva IKAR prišla pred viac dvadsiatimi piatimi rokmi a v podstate okamžite sa stala úspešnou autorkou. Doposiaľ  vydala štyridsať románov a každý z nich sa dostal medzi bestsellery, predával sa v desať tisícoch kusov. Tento rok oslavuje Táňa Keleová-Vasilková okrúhle životné jubileum a zároveň jej vychádza nový generačný román Eliška. Vydavateľstvo IKAR ho vydáva v dvoch prevedeniach – ako klasickú a ako výpravnejšiu, limitovanú verziu v počte 999 kusov s oriezkou a podpisom autorky.

Táňa keleová-Vasilková Eliška

O knižnej novinke

Príbeh Elišky sa začína počas druhej svetovej vojny. Čitatelia majú možnosť sledovať, ako sa z malého dievčatka stala starenka. Bez ohľadu na vek bola vždy úžasná, láskavá a srdcu milá… aj napriek svojmu batôžku chýb, prehier a bolestí. Alebo práve preň. Eliška je presne taká, akí by sme mali byť všetci. A hoci bola uznávaná maliarka, prvoradá pre ňu vždy bola rodina a blízki. Príbeh Elišky je plný lásky a presvedčenia, že človek musí veriť sám v seba a vo svoje sny. A takisto je o poznaní, že bolesť nikdy úplne nezmizne, len sa zmení.  „Verím, že vám príbeh Elišky prirastie k srdcu, a dúfam, že si v ňom nájdete aj niektoré odpovede. Musím sa vám priznať: Eliška je moja milovaná. Myslím, že aj vy ju budete milovať. Hneď ako som knihu dopísala, začala mi chýbať. K napísaniu tejto knihy ma inšpirovala moja maminka a jej život, no vôbec nejde o biografiu. Hoci aj moja maminka jedla po prvý raz pomaranče až ako sedemročná,“ vyznáva sa autorka knihy.

Táňa keleová-Vasilková Eliška

Prekvapením večera bola „krstná mama“

Najúspešnejšia slovenská autorka ženských románov Táňa Keleová-Vasilková je milionárka. Pokojne to môžeme tvrdiť, pretože má na konte viac ako 1 700 000 predaných kníh. Vydala 40 románov a začiatkom apríla oslávila 60 rokov. Vydavateľstvo IKAR jej pripravilo prekvapenie v podobe súkromného koncertu Jany Kirschner, ktorá je jej obľúbenou speváčkou. Janka zároveň prijala úlohu „krstnej mamy“ a uviedla do života Elišku, absolútnu novinku. Za vydavateľstvo IKAR Táni popriali zakladateľka Ikaru Gabika Belopotocká a generálny riaditeľ Marek Néma.

Táňa Keleová-Vasilková sa narodila v Chomutove v severných Čechách. Od svojich štyroch rokov žije v Bratislave. Vyštudovala žurnalistiku na Filozofickej fakulte UK v Bratislave, potom pracovala vo viacerých časopisoch. Od roku 1994 sa venuje písaniu románov. Žije s rodinou striedavo na sídlisku v Devínskej Novej Vsi a v chalúpke na myjavských kopaniciach. Nedávno k nim pribudlo šteniatko Bella. Záujem o príbehy najobľúbenejšej a najpredávanejšej slovenskej spisovateľky neutícha ani po rokoch. Jej prvotina vyšla v náklade päťsto kusov, dnes sa z každej jej knihy predajú desaťtisíce výtlačkov. Získala množstvo ocenení a pravidelne sa zaraďuje medzi slovenské TOP autorky siete kníhkupectiev Panta Rhei.

Táňa keleová-Vasilková Eliška

Pripravila:  Lucia Čarná
Foto: Juraj Štefanovič

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu