Pozvanie do kina: Na komédiu Láska hory prenáša

0
967
Láska hory prenáša

Romantická atmosféra horského hotela, výborné herecké obsadenie a pár nedorozumení, ktoré môžu pekne zamiešať kartami. Prvú ukážku novej česko-slovenskej komédie Láska hory prenáša, ktorú prinesie do slovenských kín 5. mája distribučná spoločnosť Continental film, si môžete pozrieť už teraz na teaser trailer:

Alexin svadobný deň sa rúca priamo pred jej očami. Neurotická matka kontroluje každý jej krok, paranoidný otčim odhaľuje zločin, ktorý sa nestal a jej biologický otec, bohémsky majiteľ tatranského hotela, v ktorom sa svadba odohráva, je zodpovedný za nezvestného ženícha. Chaos v horskom hoteli využíva sympatický inštruktor lyžovania a zs výdatnou pomocou hotelovej hostky Kláry sa púšťa do dobrodružnej prípravy toho najkrajšieho rande.

„Je veľmi málo scenárov, ktoré sú už na papieri vtipné a je veľmi málo tímov, ktoré si tak sadnú,“ hovorí Noël Czuczor, herecký predstaviteľ nezvestného ženícha Mateja. O tom, prečo sa po ťaživých drámach Čistič či Správa rozhodol prijať úlohu v komédii, hovorí: „Pre mňa je to neuveriteľne príjemná zmena. Mal som, samozrejme, veľký rešpekt, lebo som nikdy v tomto žánri neúčinkoval, ale je to super výzva, veľmi si ju užívam.“

Nevestu Alex v snímke stvárňuje česká herečka Anna Fialová, ktorá takisto nešetrí chválou na prepracovaný scenár. „Už pri čítaní ma scenár udržiaval v pozornosti a pripomenul mi ten typ filmov, ktoré mám rada,“ spomína na rozhodujúci moment, počas ktorého sa rozhodla ponuku účinkovania vo filme prijať. „A čerešničkou na torte bolo obsadenie,“ dodáva herečka, ktorú poznáme zo seriálu Mordparta či vianočnej rozprávky Ako si nezobrať princeznú.

Vo filme sa stretlo viacero známych hercov zo Slovenska i z Českej republiky. Mamu nevesty stvárňuje Lenka Krobotová a o otcovské povinnosti sa v snímke delí biologický otec Richard Stanke a otčim Matej Landl. Sympatického lyžiarskeho inštruktora hrá Marek Lambora, ktorý sa usiluje pripraviť perfektné rande. Pomáha mu pri tom Klára, Natália Germáni, ktorej dovolenka na horách nevychádza podľa plánov. A  sa V úlohe hotelového manažéra sa Csongor Kassai snaží nestratiť prehľad v obrovskom komickom zmätku okolo seba.

Komédia Láska hory prenáša je celovečerným debutom českéhorežiséra Jakuba Machalu, tvorcu seriálov Stylista či Láska v čase korony, a dvojnásobného držiteľa ceny Anděl za videoklip roka. Producentmi filmu sú slovenská spoločnosť Bright Sight Pictures a české DARQ Studio. Vznik film finančne podporili Audiovizuálny fond, Státní fond kinematografie a ďalšími partnermi filmu sú aj FTV Prima, TV JOJ, Dedoles, Opel i spoločnosť BTK.

Peter Gašparík, Continental film

Foto: Daniel Brogyányi

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu