Tipy na netradičné hotely v Dolnom Rakúsku

Neobvyklé ubytovanie urobí z vašej dovolenky zážitok na celý život

Dovolenka by mala byť predovšetkým o oddychu a nových zážitkoch. Pokiaľ vás už nebaví spať v bežnej posteli a chcete vyskúšať trochu exotiky v blízkosti svojho bydliska, mali by ste zavítať do Dolného Rakúska. Nájdete tam totiž rôzne neobvyklé možnosti ubytovania od noci strávenej v sude na víno cez spánok v korunách stromov a lôžko na samote v horách či v historickej izbe starého kláštora.

Vychutnajte si spánok pod holým nebom

Dovolenku si všetkými zmyslami určite nevychutnáte v klasickom päťhviezdičkovom hoteli. Milovníci prírody môžu namiesto toho vyskúšať spanie na čerstvom vzduchu so zvukmi zvierat doliehajúcimi z okolia. V prírode budete zaspávať s hviezdami nad hlavou, ráno vás budú budiť slnečné lúče a štebotanie vtákov.
1) Schlaffass – Jedinečný zážitok v podobe spania v obrovských ubytovacích sudoch ponúka prevádzka Dumba Park. Kombinácia dreva, prírody a čerstvého vzduchu je zárukou kvalitného oddychu. Takúto nekonvenčnú dovolenku si môžu doprať aj rodiny s deťmi. Do ubytovacích sudov sa totiž bez problémov zmestia dvaja dospelí a dve deti. Za zmienku akiste stojí, že v blízkosti sa nachádzajú zážitková gastronomická prevádzka Rahofer a lezecký park Tattendorf.


2) Wohnwagon Karl – Karl je obytný príves, za ktorým stojí viedenská start-upová firma. Ide o rozsiahly príves v okolí vinohradov, z ktorého je krásny výhľad na okolitú prírodu. V prívese môžete stráviť romantickú dovolenku, kúriť a variť si môžete pomocou slnečnej energie, nakúpiť si môžete v 10 minút vzdialených dedinských potravinách. V okolí je množstvo turistických chodníkov a cyklotrás, kde sa dajú stráviť nielen romantické chvíle vo dvojici.


3) Ochys Waldhütten – Lesné chatky sa nachádzajú na 4 000 rokov starom území Weinviertel, kde kedysi stáli múry prehistorického opevnenia. Chatky majú presklenú strechu, vďaka ktorej môžete počas zaspávania pozorovať hviezdy. V okolí je sedem tematických lezeckých dráh, ktoré vám umožnia spoznávať región z korún stromov.


4) Baumhaus Lodge Schrems – V regióne Waldviertel budete mať prírodu na dosah. V tajomných lesoch sa nachádzajú očarujúce stromové domčeky, v ktorých môžete načerpať novú energiu, vychutnať si súkromie uprostred prírody a oddychovať pri zvukoch lesných zvierat. V blízkosti sa nachádza centrum prírodného parku UnterWasserReich, ktoré vás prevedie močiarmi a rašeliniskami regiónu.

Luxus v lone prírody

Pre ľudí túžiacich po dobrodružstve, ale stále nie celkom odhodlaných vydať sa do hlbokých lesov Dolného Rakúska, je určené netradičné ubytovanie na horách a vo viniciach. Ponúka pohodlie a želaný oddych.


5) Weingut Küssler – Spánok v originálnom vínnom sude môžete zažiť v prevádzke Weingut Küssler. Deväťtisíclitrové sudy ponúkajú dostatok miesta pre unavených dovolenkárov hľadajúcich trochu oddychu. Ubytovanie sa nachádza v príjemnom prostredí rozsiahleho vinárstva. K dispozícii budete mať miestne vínne špeciality a výber vína z 300-ročnej pivnice. Môžete sa túlať blízkymi vínnymi uličkami či sa len jednoducho opaľovať v prírode.


6) Villa Antoinette – Secesný klenot Villa Antoinette poskytuje príjemné súkromie v horskom prostredí. Letné mesiace môžete v Semmeringu stráviť vo vynikajúcej kúpeľnej zóne s rôznymi vymoženosťami od voľne umiestnených kúpeľných vaní až po nádherný výhľad. V okolí vily sa nachádza množstvo turistických chodníkov a cyklotrás. Vo Ville Antoinette je šesť hotelových izieb, takmer výlučne sa však prenajímajú spolu ako celé sídlo.


7) Loisium Wine & Spa Resort Langenlois – Americký architekt Steven Holl vytvoril vo viniciach oblasti Langenlois Wine & Spa Resort. Uprostred viníc sa tak návštevníci môžu vykúpať, zájsť do miestnej domácej reštaurácie a ochutnať miestne víno. Jednotlivé izby do rozlohy 50 m2 sú venované jednému vinárovi alebo umelcovi. Každá z nich vyzerá ako malá galéria, to, komu je venovaná, môžete vidieť na stenách i na výrobkoch v chladničke. Do sveta vína vás zavedie blízky Loisium WeinErlebnisWelt, ktorý taktiež navrhol Steven Holl.


8) Wiener Alpen Bett – Prevádzka Wiener Alpen Bett je špecifická vďaka svojmu presklenému priečeliu, ktoré návštevníkom poskytuje nádherný výhľad na miestnu prírodu. Svetlý dizajn a teplé drevo poskytujú príjemné prostredie pre dvojice túžiace po oddychu. V pohorí Bucklige Welt je veľa turistických trás, v blízkom pohostinstve Triad na vás potom čaká vynikajúca päťhviezdičková kuchyňa.

Za starobylými múrmi
Spite ako princezné či králi na zámku alebo si vychutnajte pokojný oddych v historickom kláštore: staré múry rozprávajú dávne príbehy, vďaka ktorým spoznáte históriu a oddýchnete si.

9) Prandtauerhof – Pred 700 rokmi bol Prandtauerhof vybudovaný ako lisovňa vína opátstva Chorherrenstift mesta St. Pölten a neskôr v roku 1696 prestavaný staviteľom Jakobom Prandtauerom na súčasný barokový klenot. Dnes nadchýna tento štvorkrídlový komplex návštevníkov svojím dvojposchodovým arkádovým nádvorím a susediacou kaplnkou. Za posledné roky sa však do starých statkárskych izieb nasťahoval moderný dizajn. Chuťové poháriky poteší miestna vynikajúca kuchyňa, ako aj ponuka súkromného domáceho vína a pálenky.

10) Kláštor Göttweig – Monumentálna stavba kláštora Göttweig sa na vinicami obrastené údolia Dunaja pozerá z opátskeho vrchu. Pokoj, silu a dlhú históriu opátskeho komplexu si môžete mimoriadne intenzívne vychutnať od apríla do októbra ako hosť ubytovaný v benediktínskom apartmáne. V tomto apartmáne s rozlohou 120 m2, s vlastnou malou knižnicou a výhľadom na priľahlý les Dunkelsteinerwald si určite oddýchnete a prenesiete sa v čase.

foto zdroj: https://www.dolne-rakusko.info/neobvykle-ubytovacie-moznosti

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu