Francúzska značka URGO predstavila patentovanú technológiu Filmogel®. Tekuté krytie prináša inovatívnu metódu pomoci pre ľudí trpiacich rozličnými kožnými problémami. Okrem iného ponúka aj rad produktov vyvinutých technológiou Filmogel® na opary, afty, popraskanú kožu, detské ďasná či poškodené nechty. Spomedzi noviniek sme vybrali produkty na ošetrenie tváre a úst. 

Zoznámte sa: FILMOGEL®

Novinka Filmogel® je unikátna technológia tekutého krytia, vďaka flexibilite sa prispôsobí rozličným povrchom na pokožke. Po aplikácii vytvorí
na problematickom mieste ochrannú bariéru, ktorá je priedušná, ale zároveň mimoriadne odolná proti vonkajším vplyvom a postihnuté miesto chráni pred rizikom infekcie. Tenká priehľadná vrstva filmu zároveň obsahuje aktívne látky, ktoré pomáhajú upokojiť podráždené miesto, zmierňujú bolesť a urýchľujú celkový proces hojenia. Výrobky na báze technológie Filmogel® majú množstvo výhod, medzi ktoré patrí aj rýchla a jednoduchá aplikácia, vodeodolnosť, ale aj ich niekoľkohodinové pôsobenie na postihnutom mieste.

Pomoc v každej oblasti

Bolestivé afty v ústnej dutine, nepríjemné opary na perách, praskliny na pokožke, svrbivé štípance od hmyzu či boľavé ďasná, problémy s nechtami či pokožkou chodidiel. Pomerne bežné kožné problémy či drobné poranenia, ktoré však často spôsobujú veľký diskomfort a človeka obmedzujú  aj pri vykonávaní bežných činností. Jednotlivé produkty značky URGO sa orientujú na všetky spomenuté oblasti s cieľom poskytnúť každému pacientovi účinnú pomoc pri týchto problémoch. Portfólio francúzskej značky URGO distribuovanej spoločnosťou MagnaPharm SK nájdete aj na stránke www.magnapharm.sk. Rodinná firma je na trhu už viac ako 60 rokov a vďaka širokému portfóliu ju môžeme označiť za experta na drobné poranenia. V súčasnosti vlastní 10 tovární po celom svete a je dostupná v 21 krajinách. Zaujímavosťou je, že každý rok prináša v oblasti vedy približne 50 rôznych inovácií. Jednou z nich je aj technológia Filmogel® vyvinutá francúzskymi laboratóriami URGO. Značka URGO disponuje širokou škálou výrobkov a podľa konkrétneho problému ponúka na výber špecifický výrobok vysokej kvality s technológiou zameranou na účinné riešenie konkrétneho problému.

Trápi takmer 3/4 ľudí na svete

Vírusové ochorenie spôsobujúce herpesy, inak nazývané aj opary, patrí medzi najčastejšie vyskytujúce sa ochorenia, ktoré na istý čas neželane zdobí naše pery. Štatistiky poukazujú na to, že až 80 % súčasnej ľudskej populácie je nositeľom vírusu Herpes simplex (HSV 1), ktorý spôsobuje toto infekčné ochorenie. Prenáša sa ľahko priamym kontaktom z človeka na človeka, slinami či kvapôčkovou infekciou. Zaujímavosťou je, že prenášačom vírusu HSV 1 môže byť aj osoba, u ktorej sa ochorenie doposiaľ neprejavilo. „K prvému kontaktu dochádza ešte v detskom veku naočkovaním vírusu do daného človeka,“ vysvetľuje dermatovenerologička MUDr. Regina Paulínyová a dodáva, že vírus má schopnosť roky pretrvávať v organizme v latentnej, neviditeľnej forme a v prípade stresu alebo oslabenia dochádza k prejavom oparu.

Inkubačná doba ochorenia je zvyčajne 2 až 10 dní a medzi prvé príznaky vzniku herpesu patrí nepríjemné svrbenie, brnenie a pálenie pier. Typickým prejavom je „začervenané ložisko na tvári s drobnými pľuzgierikmi na povrchu, napríklad na perách, pri nose,“ vysvetľuje dermatovenerologička. Postihnuté miesto môže byť aj opuchnuté a teplé na dotyk, taktiež sa objavuje únava, zvýšená teplota a bolesť svalov. V nasledujúcich dňoch sa objavia malé boľavé pľuzgieriky naplnené infekčnou tekutinou. Po 4 – 6 dňoch dochádza k ich prasknutiu a z mokvajúcich rán sa vytvoria malé chrasty. Práve v období, keď z pľuzgierov prestane vytekať tekutina a rany sa pretvárajú na chrasty, človek prestáva byť infekčný. Zvyčajne po týždni sa chrasta odlúpne a zahojí. Aj keď sa primárna infekcia vylieči, vírus naďalej ostáva v tele človeka v tzv. latentnej fáze po celý život. Opätovné prepuknutie môže ovplyvniť viacero faktorov – oslabenie imunity, stres, únava, časový posun, hormonálne zmeny či vplyv UV žiarenia.

Liečba oparu je zdĺhavá. Môže trvať niekoľko dní až týždňov. Aj preto je dôležité proti nemu zakročiť čo najskôr. „S liečbou treba začať hneď pri prvých prejavoch, zvýšiť prísun vitamínov skupiny B, C a D. Odporúča sa aplikácia špeciálnych prípravkov napríklad vo forme Filmogelu, ktoré zamedzia rozširovaniu a prenosu vírusu, tekuté krytie zároveň chráni pred vlhkom a nečistotami,“ odporúča aj MUDr. Regina Paulínyová. 

URGO Filmogel® Opary je vyrobený jedinečnou technológiou Filmogel®, po jednoduchej a rýchlej aplikácii sa na postihnutom mieste vytvorí tekutý film, ktorý obmedzuje šírenie ochorenia, odstraňuje pocit pálenia a podporuje celkový proces hojenia. „Filmogel je nenápadný priehľadný film, ktorý je účinný vo všetkých štádiách oparu – zmierňuje prvé príznaky, zamedzuje rozširovaniu a rastu oparu, znižuje tvorbu pľuzgierikov, podporuje hojenie a znižuje možnosť šírenia infekcie,“ poukazuje na výhody MUDr. Paulínyová.  „Filmogel sa ľahko aplikuje, je dobre priľnavý, vodeodolný, vydrží až niekoľko hodín a nezmýva sa, čo je výhodou aj pri jedení a pití,“ dodáva dermatovenerologička. Zdravotnícka pomôcka je voľne dostupná v lekárňach a je vhodná pre dospelých a deti od 6 rokov. Odporúča sa aplikovať  2 – 4 x denne až do zahojenia oparu. Pred použitím je vhodné prečítať si návod na použitie. Viac informácií nájdete na www.magnapharm.sk. Balenie obsahuje fľaštičku 3 ml a 24 jednorazových aplikátorov. Cena 13,29 €.

Zápalové ochorenie v ústnej dutine

Afty, odborne nazývané aj aftózna stomatitída, sú malé bolestivé vredy bielej až svetložltej farby s červeným okrajom. Môžu sa vyskytovať kdekoľvek v ústnej dutine. „Prvé príznaky vznikajú na vnútornej strane úst alebo jazyka a sú veľmi bolestivé,“ ozrejmuje MUDr. Regina Paulínyová. Ide o neinfekčné zápalové ochorenie. Zvyčajne býva veľmi nepríjemné, lebo k bolesti dochádza vždy pri pohybe úst. 

Podľa štatistík afty trápia až tretinu ľudskej populácie, pričom toto ochorenie častejšie postihuje ženy ako mužov. Výskyt aft v ústnej dutine môže ovplyvniť množstvo faktorov – oslabený imunitný systém, stresové vypätie, genetika, nesprávna životospráva, nedostatok spánku, hormonálna nerovnováha u žien, ale aj mechanické poškodenie ústnej dutiny či nedostatočná dentálna hygiena. Hojenie zvyčajne trvá minimálne týždeň. „Čas hojenia je individuálny a závisí od zdravotného stavu postihnutého pacienta, prítomnosti pridružených ochorení ako sú zažívacie ťažkostí, ochoreie imunitného aparátu, ale napríklad aj od starostlivosti a hygieny ústnej dutiny a zubov,“ uvádza MUDr. Regina Paulínyová.

MUDr. Regina Paulínyová

Prítomnosť áft v ústnej dutine znemožňuje aj konzumáciu jedál a nápojov. „Vhodná je komplexná liečba vitamínmi skupiny B, C, D a zinok. Na lokálne použitie sú vhodné prípravky zabraňujúce kontaktu so slinami a potravou, ktoré zmierňujú bolesť a podporujú hojenie. Ideálne je preto použitie Filmogelu – tekutého krytia, na miesta postihnutia tri až štyrikrát denne,“ vysvetľuje MUDr. Paulínyová.

Zdravotnícka pomôcka URGO Filmogel® Afty po rýchlom a jednoduchom nanesení vytvorí tenký a pružný film, ktorý chráni postihnuté miesto v ústnej dutine pred rozličnými dráždivými vplyvmi až 4 hodiny. Táto ochranná bariéra súčasne podporuje hojenie a tlmí bolesť. Vďaka prípravku môže postihnutý bezbolestne jesť a piť, lebo je vodeodolný. Jeho účinky pôsobia aj počas konzumácie jedál a nápojov. Nanáša sa 4 x denne pred jedlom (až do úplného zahojenia). Má príjemnú chuť vďaka tutti frutti aróme. Výrobok je vhodný od 18 rokov. Balenie obsahuje fľaštičku 6 ml a aplikátor, ktorý je súčasťou uzáveru a umožňuje presnú aplikáciu. Cena 12,79 €.

Pre deti od 3 rokov je na ošetrenie áft a drobných poranení v ústnej dutine určený – URGO Gel na Afty Junior. Po nanesení zmierňuje bolesť, prispieva k hojeniu a znižuje riziko ďalšieho zápalu. Prírodné zloženie obsahuje extrakt z aloe pravej a extrakt z tamarindu indického. Má príjemnú chuť a neobsahuje cukor ani alkohol. Cena 10,90 €.

Pomoc pri prasklinkách, štípancoch a prerezávaní zúbkov u detí

URGO Filmogel® Praskliny táto zdravotnícka pomôcka je určená na ošetrenie trhlín, prasklín a popraskanej kože na rukách a nohách. Po nanesení výrobku sa vytvorí tenký a pružný film, ktorý rýchlo zaschne a chráni poranené miesto pred vonkajšími vplyvmi, bráni tiež znovuotvoreniu rany, izoluje nervové zakončenia a zmierňuje bolesť. Vytvára vhodné prostredie na rýchle hojenie. Odporúča sa aplikovať  2 – 3 x denne až do úplného zahojenia rany. Je vhodný pre dospelých a deti od 3 rokov. Balenie obsahuje fľaštičku 3,25 ml a špachtlička na nanášanie prípravku. Cena 10,20 €.

URGO Filmogel® Po uštipnutí hmyzom sa nanáša na miesto po uštipnutí hmyzom (komárom, osou, včelou, ovadom, pavúkom, mravcom). Na ranke vytvorí tenký a pružný film, ktorý brani škriabaniu, upokojuje pokožku, vytvára ochrannú bariéru pred vonkajšími vplyvmi a je aj vodeodolný. Odporúča sa aplikovať 2 – 3 x denne. Je vhodný pre dospelých a deti od 1 roka. Balenie obsahuje fľaštičku 3,25 ml a špachtličku na nanášanie, ktorá je súčasťou uzáveru. Cena 9,99 €.

URGO Filmogel® Dentília gél na detské ďasná je kozmetický výrobok určený na upokojenie a zmäkčenie ďasien počas prerezávania zúbkov u malých detí. Obsahuje prírodný extrakt z kvetu harmančeka rímskeho a koreňa ibiša lekárskeho. Masážny aplikátor, ktorý je súčasťou balenia, pomáha pri masáži ďasien počas aplikácie gélu. Gél sa odporúča aplikovať maximálne 6 x denne, ideálne po jedle a pred spaním. Je vhodný pre bábätká od 3 mesiacov. Obsah balenia: tuba  10 ml, masážny aplikátor na masáž a presnú aplikáciu Filmogelu® v ústnej dutine. Cena 9,99 €.

Opary trápia viac takmer 3/4 ľudí na celom svete

Vírusové ochorenie spôsobujúce herpesy, inak nazývané aj opary, patrí medzi najčastejšie vyskytujúce sa ochorenia, ktoré na istý čas neželane zdobí naše pery. Štatistiky poukazujú na to, že až 80 % súčasnej ľudskej populácie je nositeľom vírusu Herpes simplex (HSV 1), ktorý spôsobuje spomínané infekčné ochorenie. Prenáša priamym kontaktom z človeka na človeka, slinami či kvapôčkovou infekciou a je ľahko prenosný. Zaujímavosťou je, že prenášačom vírusu HSV 1 môže byť aj osoba, u ktorej sa ochorenie doposiaľ nikdy neprejavilo. „K prvému kontaktu dochádza ešte v detskom veku naočkovaním vírusu do daného človeka,“ vysvetľuje dermatovenerologička MUDr. Regina Paulínyová a dodáva: „Vírus má schopnosť roky pretrvávať v organizme v latentnej alebo neviditeľnej forme a v prípade stresu alebo oslabenia dochádza k prejavom oparu.“

Inkubačná doba ochorenia je zvyčajne 2 až 10 dní a medzi prvé príznaky vzniku herpesu patrí nepríjemné svrbenie, brnenie a pálenie pier. Typickým prejavom je „začervenané ložisko na tvári s drobnými pľuzgierikmi na povrchu, napríklad na perách, pri nose,“ vysvetľuje dermatovenerologička. Postihnuté miesto môže byť aj opuchnuté a teplé na dotyk, taktiež sa môže objaviť únava, zvýšená teplota a bolesť svalov.

V priebehu nasledujúcich dní sa objavia malé boľavé pľuzgieriky naplnené infekčnou tekutinou. Približne po 4 až 6 dňoch dochádza k ich prasknutiu a z mokvajúcich rán sa vytvoria malé chrasty. Práve v tomto období, keď z pľuzgierov prestane vytekať tekutina a rany sa pretvárajú na chrasty, človek prestáva byť infekčný. Zvyčajne po týždni dochádza k úplnému vyliečeniu, keď sa chrasta odlúpne a zahojí.

Aj keď sa primárna infekcia vylieči, vírus naďalej ostáva v tele človeka v tzv. latentnej (spiacej) fáze po celý život. Jeho opätovné prepuknutie môže ovplyvniť viacero faktorov – oslabenie imunity, stres, únava, časový posun, hormonálne zmeny či vplyv UV žiarenia.

Liečba oparu je pomerne zdĺhavá. Môže trvať niekoľko dní až týždňov, aj preto je dôležité proti nemu zakročiť čo najskôr. „S liečbou treba začať hneď pri prvých prejavoch, zvýšiť prísun vitamínov skupiny B, C a D. Odporúča sa aplikácia špeciálnych prípravkov napríklad vo forme Filmogelu, ktoré zamedzia rozširovaniu a prenosu vírusu, tekuté krytie zároveň chráni pred vlhkom a nečistotami,“ odporúča  aj MUDr. Regina Paulínyová. 

URGO Filmogel® Opary je vyrobený jedinečnou technológiou Filmogel®, po jednoduchej a rýchlej aplikácii sa na postihnutom mieste vytvorí tekutý film, ktorý obmedzuje šírenie ochorenia, odstraňuje pocit pálenia a podporuje celkový proces hojenia. „Filmogel je nenápadný priehľadný film, ktorý je účinný vo všetkých štádiách oparu – zmierňuje prvé príznaky, zamedzuje rozširovaniu a rastu oparu, znižuje tvorbu pľuzgierikov, podporuje hojenie a znižuje možnosť šírenia infekcie,“ poukazuje na výhody MUDr. Paulínyová. 

Navyše je vodeodolný a na postihnutom mieste dokáže pôsobiť stabilne až niekoľko hodín. „Filmogel sa ľahko aplikuje, je dobre priľnavý, vodeodolný, vydrží až niekoľko hodín a nezmýva sa, čo je výhodou aj pri jedení a pití,“ dodáva dermatovenerologička. Balenie obsahuje až 24 jednorazových špachtličiek na jednoduché nanášanie. Zdravotnícka pomôcka je voľne dostupná v lekárňach a je vhodná pre dospelých a deti od 6 rokov. Pred použitím je potrebné prečítať si návod na použitie. Viac informácií nájdete na www.magnapharm.sk.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu