Video z flash mobu s piesňou Mesiačik, ktoré Anna Re (predtým Anka Repková) spontánne pripravila so Zborom Spievanie nás baví na autobusovej stanici v Bratislave, sa stalo virálnym. V priebehu pár dní ho na Facebooku zhliadlo cez 400 000 ľudí. „Keď som po niekoľkých dňoch išla na internet a zbadala to číslo zhliadnutí, neverila som vlastným očiam. Bola som v šoku, ale nadšená.“ Spontánne zdieľania, množstvo reakcií a komentárov, ktoré dostala na pieseň, speváčku a autorku piesne povzbudilo k tomu, aby ju nahrala aj v štúdiu.

Pri skladaní piesne Mesiačik mala Anna Re víziu ľudí, ako sa prepájajú cez spoločné spievanie, prežívajú radosť, spontánnosť a živelnosť: „Keď som ju po prvýkrát zaspievala na koncerte, tak sa udiala vec, ktorá mi potvrdila túto moju predstavu a pocit z piesne. Všetci sa spontánne v kruhu chytili a začali po mne opakovať slová a spoločne so mnou spievať refrén. Bol to úžasný moment!“ Mesiačik oslovuje všetky generácie od malých detí, cez tínedžerov, dospelých až po starších ľudí. Prebúdza v nás niečo hlbšie a prepája nás s našimi koreňmi. Možno práve preto, že je postavená na slovanskej melodike. Vďaka producentovi Adamovi Hudecovi je však pieseň zároveň v modernom zvuku: „Je to fantastická, veľmi spontánna a energická pesnička. Som veľmi rád, že sa nám aj do nahrávky podarilo dostať atmosféru kolektívneho a pozitívneho ducha, ktorú bolo cítiť z toho flash mob videa.“

Významnou súčasťou piesne je Zbor Spievanie nás baví pod vedením Anny Re. Ide o spevácky zbor pre dospelých, ktorý je zložený z amatérskych spevákov a speváčok, ľudí rôznych povolaní, pre ktorých je spievanie koníčkom. Zaujímavé je, že Anna nerobí do zboru konkurz. Dáva tak príležitosť každému, kto sa chce stať súčasťou takéhoto telesa. Vedie ho od roku 2015 a dnes už má 60 členov a členiek.

„Tá pieseň má veľmi veľké grády. Môžeme sa v nej vyspievať, hýbať sa. Pre mňa má hlboký text. Pod tým svitom mesiaca v nej človek môže spoznávať sám seba.“ Konštatuje Viktória Marianková – členka Zboru Spievanie nás baví.

Okrem zboru počujeme na nahrávke akustické gitary Jozefa Guldána, rôznorodé perkusie a bicie Mareka Žilinca, husľové sólo Jána Kružliaka ml. a basgitarové a klavírne party Adama Hudeca. Rovnako ako predošlý album Som pravdivá, aj singel Mesiačik, nahrávala v štúdiu Dubovsky music

Touto piesňou začala nahrávanie celého nového albumu s názvom Zaspievaj si so mnou.

Anna Re je multiumelkyňa – speváčka, skladateľka, textárka, herečka, vzdušná akrobatka a tiež hlasová koučka, zbormajsterka a moderátorka. Počas svojej kariéry spolupracovala s umelcami, ako sú napríklad spevák Dalibor Janda, taliansky spevák Drupi, americká hviezda Broadwaya Moya Angela, britský spevák a vokalista svetových hviezd Daniel Thomas alebo zakladateľka British Gospel Arts Andrea Encinas. Do svojich muzikálov ju obsadili známi slovenskí aj českí režiséri Jozef Bednárik (Rocky Horror Show), Filip Renč (Rebelové) či Jozef Gombár (Vlasy). Okrem muzikálov ste ju mohli vidieť aj v činohre. Má za sebou stovky koncertov nielen na Slovensku, ale aj v Čechách, Londýne, Bologni a Nemecku. Ako sólistka Big Bandu Gustava Broma svojím spevom zaujala aj v TV Show Let’s Dance a Bailando. Albumu Som pravdivá (2017) predchádzalo EP Vyznanie (2014) a debutový album Áno, už to viem… (2006). Jej piesne nájdete aj na viacerých CD kompiláciách. 

Anna je tiež organizátorkou: od roku 2015 vedie spevácky Zbor Spievanie nás baví a od roku 2016 pozýva na Slovensko zahraničných umelcov svetového formátu, s ktorými sa spája na spoločných koncertoch a speváckych workshopoch. 20 rokov sa aktívne venuje hlasovému koučingu. Vedie hlasové kurzy, workshopy, hodiny spevu, vytvorila online video kurzy Otvor svoj hlasSebavedomý hlasHlasová rozcvička. Aj po skončení hudobno-dramatického štúdia na Konzervatóriu v Bratislave sa neustále rozvíja v speve a interpretačnom umení a to pod vedením tých najlepších hlasových koučov v Londýne, Prahe a New Yorku, napríklad aj u legendárnej Joan Lader – hlasovej koučky hviezd, ako sú MadonnaDianne ReevesSting a pod. Ako prvá na Slovensku získala certifikát z hlasovej metódy Estill Voice Training (1., 2. a pokročilý stupeň). 

Dôkazom jej neustáleho sebarozvoja je aj vzdušná akrobacia, ktorej sa venuje od roku 2019 v novej škole cirkusu CirKusKus a už vlani dostala rolu vzdušnej akrobatky v Slovenskom národnom divadle v opere Čert a Káča.

Foto: www.annare.art

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu