V rámci mestskej časti Petržalka plánuje Bratislavský samosprávny kraj (BSK) vybudovať kampus zdravia a športu. Hoci sú v súčasnosti k dispozícii len vizualizácie, v realite sa projekt posúva do ďalšej fázy: župa už začala s inžiniersko-geologickými prácami a s prípravou projektovej dokumentácie.

BSK sa rozhodla vybudovať v rámci bratislavskej Petržalky moderný kampus pre potreby vzdelávania a aplikovaného výskumu v oblasti zdravia a športu. 

„V posledných dňoch prebiehal na území areálu kampusu zdravia a športu inžiniersko-geologický prieskum. Z hľadiska prípravy ide o štandardnú aktivitu, ale z pohľadu projektu je to zásadný míľnik. Z koncepčno-architektonickej fázy sa projekt posunul do prípravy projektovej dokumentácie. Momentálne spracovávame dokumentáciu pre územné rozhodnutie budovy školy, multifunkčnej haly, internátu a samotného areálu,“ priblížil predseda BSK Juraj Droba.

V spolupráci s kľúčovými partnermi bude vybudovaná infraštruktúra, ktorá bude poskytovať domovské zázemie pre aplikovaný výskum zameraný na prevenciu verejného zdravia, stredoškolské vzdelávanie, hokejovú akadémiu ako aj priestor na športové aktivity verejnosti. Projekt bude realizovaný v zmysle konceptu SMART škôl, ktorý bol spracovaný Bratislavským samosprávnym krajom. Nový areál bude pozostávať z viacerých objektov, navzájom synergicky prepojených. Tvoriť ho bude budova školy vrátane diagnosticko-rehabilitačného centra, internát, hokejová hala, atletický štadión či multifunkčná hala.

Foto: BSK 

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu