V Poprade a okolí JÚNOVÉ CYKLO STREDY

0
980

Mestská informačná kancelária Poprad (MIK) pripravila pre menej skúsených cyklistov zaujímavú aktivitu. Každú stredu v júni sa môžu zúčastniť spoločných cyklo výletov so skúseným sprievodcom. Výlety sú určené najmä tým, ktorí nemajú odvahu vybrať sa na bicykli sami, prípadne majú radi spoločnosť a tiež je to dobrá príležitosť zorientovať sa na jednotlivých cyklotrasách v okolí Popradu a neskôr ich absolvovať už individuálne alebo s rodinou. Štartovať sa bude vždy v stredu o piatej poobede spred Mestskej informačnej kancelárie na námestí sv. Egídia.

„Cieľom tejto série cyklo výletov je priblížiť návštevníkom mesta, ale aj domácim obyvateľom možnosť využívať nádherné cyklotrasy z Popradu do blízkeho okolia,“ hovorí Rastislav Hudec, skúsený cyklistický sprievodca a pracovník MIK Poprad a dodáva, že 17. hodinu ako začiatok výletov zvolili preto, aby sa ich mohli zúčastniť nielen mladí ľudia po školskom vyučovaní, ale tiež pracujúci dospelí. „Výletom si spestria všedný pracovný týždeň, keďže podvečerná klíma je pre šport ideálna a v júni nie je núdza o denné svetlo do neskorých hodín. Štartovať sa bude vždy z centra mesta – spred Mestskej informačnej kancelárie na námestí sv. Egídia.“

Na vybrané cyklo výlety bude možné využiť aj popradské zdieľané bicykle. 

Účastníci plánovaných cyklo výletov však nesmú zabúdať na bezpečnostné pravidlá:

– mimo obce je potrebné mať na hlave cyklistickú prilbu, deti aj v rámci obce,

– deti a mládež do 18 rokov sa môžu výletov zúčastňovať len v sprievode zodpovednej dospelej osoby.

Plán cyklo výletov: 

2. 6. – spoznáte cyklotrasy v meste Poprad,

9. 6. – vydáte sa na osviežujúcu okružnú trasu cyklochodníkmi na Kvetnicu,

16. 6. – spoznáte okružnú jazdu do Gánoviec s návratom cez ďalšie podtatranské dedinky,

23. 6. –  zavedieme vás do krásnej Lopušnej doliny za Svitom,

30. 6. –  pre dobrodružnejších cyklistov je pripravený cyklovýlet okolo Krížovej na Kvetnici.

V prípade nepriaznivého počasia sa cyklo výlet neuskutoční. Viac informácií záujemcovia nájdu na stránke VisitPoprad.sk.

Adam Vanečko, MIK Poprad

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu