V zamate od hlavy po päty

Zamat sa nám viacerým spája s neforemnými šatami zo stužkovej, ktoré sme drankali od mamy až sa išla zblázniť. Ako býva v móde zvykom, trendy sa vracajú a tento napohľad luxusný materiál nie je výnimkou. Nech sú vaše spomienky na zamat akékoľvek, vyčleňte mu miesto vo svojom šatníku.

Zamat sa nenosí už len za súmraku alebo do kultúrnych inštitúcií. Túto sezónu dostal menej formálnu podobu, no pritom neprichádza o svoju povestnú rafinovanosť a tajomnosť s nádychom luxusu. Nájdeme ho na oblečení, ale aj doplnkoch a topánkach. Napríklad také čižmy so zamatovým efektom padnú vhod, keď vás začne nudiť klasická koža alebo semiš. Inšpirujte sa štýlovými modelmi, ktoré nájdete v predajniach CCC.

Nápadnosť sa netrestá

Ak vás navrstvené svetre a beztvaré kabáty začnú privádzať do malého módneho šialenstva už v novembri, skúste sa odviazať pri výbere topánok. Vysoké čižmy nad koleno svoj comeback síce zažili minulý rok, no zamatová úprava na topánkach je doposiaľ neopozeraným elementom. V kolekcii trendovej obuvi JennyFairy nájdete hneď dva inšpiratívne modely, v klasickej čiernej a vášnivej červenej.

Ostatné kúsky zo svojho šatníka k nim musíte vyberať naozaj triezvo. Nablýskané vysoké čižmy v kombinácii s ultra krátkou sukňou si môže dovoliť len Julia Roberts, aj to len vo filme Pretty Woman. Nebojte sa siahnuť po svetrových alebo rolákových šatách nad koleno v neutrálnejšom farebnom odtieni. Najlepšie bez zbytočných aplikácií a vzorov, nech čižmy zažiaria naplno.

Glamour na bežný deň

Lesk sám o sebe pridáva kilá navyše, preto by sa ženy s komplikovanejšou postavou mali zamatovým vysokým čižmám radšej vyhýbať. Štíhlym aj silnejším lýtkam však pristanú členkové čižmy v podobnej úprave. Kolekcia koženej obuvi Lasocki zaujme povrchovými aj farebnými kreáciami, ktoré ulahodia aj tej najnáročnejšej Evitáčke. Na prechádzku v daždi to možno nie je, ale zaručene v nich zaujmete.

Členkové čižmy sú navyše praktickejšie a kombinujú sa o poznanie ľahšie než ich vysoký náprotivok. Hravo ich zladíte s pohodlnými džínsami, elegantnejšími nohavicami alebo obľúbenou sukňou. Extra tip na záver: Zamatové čižmičky si oblečte k puzdrovej koženej sukni a vlnenému roláku v miernom oversized strihu. Koža a zamat vytvoria príjemnú súhru textúr.

foto: CCC

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu