Katarína Linczényiová

0
3299

Mladá, šikovná, perspektívna. Slovenská športovkyňa Katarína Linczényiová má iba 24 rokov, no vo svete freedivingu ju už dávno pozná celý svet. Je držiteľkou niekoľkých prestížnych ocenení, vrátane 3. miesta na svetovom šampionáte v ponore na jeden nádych. Katkine osobné maximum je neuveriteľných 95 metrov. Freediving pre ňu nie je len športová aktivita, ale aj filozofia a životný štýl. Katka je tiež ambasádorkou značky KiK a popri tréningu sa venuje aj coachingu v oblasti stress managmentu.

Čaro netradičného športu objavila celkom náhodne – priviedlo ju k nemu autoimúnne ochorenie. Freediving jej však priniesol nielen fyzickú, ale i psychickú pohodu, ktorú si Katka užíva hlboko pod hladinou oceána. Tam človek vraj úplne vypne a sústredí sa len na daný moment a na svoj výkon. Podľa jej slov ale človek nemá prečo mať pod vodou strach, no netreba zabúdať na rešpekt voči prostrediu a hlavne voči svojmu vlastnému telu.

Po ďalšej vyčerpávajúcej sezóne prišiel aj zaslúžený čas na oddych – užívať si príchod jesene, ale i zimy, ktorá je už pomaly za rohom.

foto: KIK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu