Valentínsky darček pre muža? Voľte také, s ktorými si ho zamilujete ešte viac!

0
784

Čo je to láska? Je to len akési zatemnenie mysle a pomätenie srdca, ktoré časom vyprchá a zosadí nám z oči ružové okuliare? Ako napísal Miroslav Válek v básni Jesenná láska – „Láska je strašne bohatá, láska, tá všetko sľúbi,…“ No nie sú to len prázdne slová, ktoré nič neznamenajú. Láska je skutočná a v zamilovanosti robí človek naozaj čokoľvek.

Definícia lásky ma mnoho podôb, no najčastejšie hovoríme o emocionálnej náklonnosti k nejakej osobe či erotickej príťažlivosti muža a ženy alebo dvoch ľudí rovnakého pohlavia. Láska, to je súzvuk dvoch duší, nezáleží jej na vzhľade ani veku, na povahe ani peniazoch. Láska je ako kvet v puku – musí prísť ten správny čas, kedy vykvitne do plného kvetu. Niekto by tiež povedal, že láska je ako víno – čím zrelšie a staršie, tým lepšie. Aby sme však pochopili, čo je to láska, mohli by sme nazrieť do minulosti, s ktorou sa spája krásny príbeh. Príbeh lásky, vďaka ktorému každý rok 14. februára oslavujeme sviatok sv. Valentína. Svätý Valentín je patrónom milencov, ktorý pre lásku obetoval svoj život.

Za vlády Claudia II. bolo totižto vydané nariadenie, ktoré zakazovalo manželstva vojakov. Bol presvedčený, že ženatí vojaci sú zlými vojakmi. Biskup Valentín, ktorý prial láske, však navzdory cisárovi vojakov tajne ženil, v dôsledku čoho bol uväznený a odsúdený na smrť. Vo väzení sa však stihol zamilovať do dcéry väzenského dozorcu, ktorej vrátil zrak. Na rozlúčku jej napísal list s vyznaním lásky. Od tejto doby sa tento sviatok spája s posielaním valentínok a vyjadrovaním svojej náklonnosti k osobe, ktorá je nášmu srdcu najbližšia. Ako však stráviť tento deň? Čo darovať osobe, ktorá vstúpila do nášho života a celý prevrátila naruby?

Tipy, ako stráviť sviatok sv. Valetnína

Rok čo rok premýšľame nad tým, ako tento zamilovaný deň s partnerom stráviť. Pri hľadaní inšpirácie nájdeme množstvo skvelých tipov – pivový alebo čokoládový kúpeľ, wellness alebo nejaké SPA, tantrická alebo thajská masáž, opera alebo koncert, lyžovačka či kúpele. Ale čo tento rok, kedy všetky naše víkendové plány zmárnila pandémia menom COVID-19? Všetky naše radovánky môžeme obmedziť akurát tak na našu domácnosť. Avšak aj v pohodlí domova si môžete spraviť krásny víkend.

Začnite raňajkami do postele. Trošku si privstaňte a prekvapte vášho partnera sladkými raňajkami v podobe lievancov s čokoládou a šľahačkou. Ktovie, možno tá šľahačka neostane len na lievancoch. Po raňajkách si doprajte túlenie v posteli alebo pri sledovaní nejakého erotického filmu. Povolené sú aj erotické hry a pomôcky, ako je pierko, puta, maska na oči a pod. Nezabúdajte na obed – ten si s ohľadom na aktuálne pandemické opatrenia a nariadenia môžete dopriať aj v prírode. Po prechádzke a poriadnom vymrznutí je čas na domáci wellness. Napustite vaňu, pridajte nejaké tie bublinky, sviečky, lupene kvetov, esenciálne oleje a užite si dokonalý relax. To, ako tento deň skončí je v tejto chvíli len a len na vás!

Tipy na valentínske darčeky pre neho

Vsadiť na fľašu dobre vychladeného piva alebo sektu, ktorý si môžete spoločne naliať vo vani plnej bubliniek a lupeňov z ruží? Síce aj taká fľaša dobrého vína pri romantickej večeri padne vhod, no tento rok môžete byť trošku viac originálnejšie. Dámy, ak stále neviete, čo svojmu partnerovi darovať, tak sa nechajte inšpirovať.

Čo muži dávajú ženám najčastejšie? Aj keď by sme si možno želali nejaký vzácny šperk, tak ten to nie je. Muži sa najčastejšie pozastavia pri výklade so spodnou bielizňou, ktorá je v konečnom dôsledku prekvapením aj pre nich. Obráťte to teda tento rok proti vášmu partnerovi a darujte mu sexy spodnú bielizeň alebo bielizeň s nejakým vtipným, poprípade romantickým motívom. Vhodné sú aj erotické pomôcky, ktoré dokážu okoreniť každý vzťah. Keď je váš partner za moderné skrášľovanie tela, tak sa určite poteší aj poukazu na tetovanie podľa vlastného výberu. Technické tipy ocenia aj nejakú šikovnú IT vymoženosť (bezdrôtové slúchadlá, projektor,…). Poprípade môžete voliť aj nejaký iný darčekový poukaz, ktorý spolu využijete po skončení pandémie (kúpele, wellness, koncert,…).

Ale predsa len, ak sa chcete vyhnúť každoročnej otrepanej klasike v podobe bonboniéry v tvare srdca či vínu, tak vsaďte na nápaditejšie valentínske darčeky pre mužov. Na valentínsky darček, ktorý bude vystihovať ich mužnosť, osobnosť a charakter – parfum.

Top 5 pánskych vôní, s ktorými si ho zamilujete – ešte viac

Ak hľadáte pre neho vôňu, ktorá sa postupne uvoľňuje počas celého dňa, tak voľte Lacoste parfém, Konkrétne Lacoste Essential zahalí vášho pána dokonalého do drevitej vône s tónmi plnými energie. V toaletnej vode sa snúbi šťavnatá mandarínka s listami čiernej ríbezle a horkastého bergamotu. Srdce je dokonalou súhrou ruže a korenia, ktoré je v základe doplnené o pačuli a santalové drevo. 

Do typickej mužnej arómy vášho partnera zahalia aj vône Montblanc, predovšetkým Montblanc Legend a Spirit, ktoré vďaka svojmu minimalistickému a zároveň očarujúcemu flakónu budú vynikať v každej pánskej kúpeľni či na poličke.

Pre charizmatického muža, ktorý si ide vždy za svojim, je ideálna vôňa Hermès Terre d’Hermès, ktorá patrí do drevito-korenistej rodiny vôní. V úvode čuchové bunky pošteklia tóny grapefruitu a pomaranča, ktoré sú v srdci doplnené o zemité akordy pazúrika. V závere túto pyramídu tónov uzatvára dubový mach a drevité tóny.

Svojim luxusným vzhľadom, ale aj luxusnou kompozíciou obsiahnutých zložiek zaujme aj Paco Rabanne, a to svojou miliónovou vôňou. Paco Rabanne 1 Million je dostatočne intenzívny na to, aby ste mu podľahli za každých okolností.

Chcete mať po svojom boku muža, ktorý vždy dosahuje úspech? Tak v tom prípade vsaďte na vône Hugo Boss (BOSS Bottled, BOSS The Scent), ktoré podporia jeho charizmu na ceste k dosiahnutiu vytýčených cieľov. Nech je valentínsky darček akýmkoľvek klišé, pamätajte na to, že je darovaný od srdca, a to je na ňom to najcennejšie!

foto: notino.sk / pixabay.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu