Autori jedinečnej knihy o priateľstve i smútku, ktorá prekvitá humorom, sú Cilla a Rolf Börjlindovci, známi švédski poprední scenáristi. V nedávnej minulosti aj u nás vo vydavateľstve Ikar vyšli ich krimi príbehy ako Temný úsvit, Stále vládne mráz, Mrazivé zlato či Milosrdný samaritán. Tentoraz sa však rozhodli priniesť svojim čitateľom niečo, čo sa vymyká z ich doterajšiemu repertoáru. Novinkou zaradili do svojho portfólia dojemný, humorom odľahčený román odohrávajúci sa v šesťdesiatych rokoch minulého storočia. Podivuhodný príbeh Georga von Nič rozpráva o mladom mužovi s nevšedným menom, ktorý sa nečakane objaví v odľahlej, ba až zabudnutej dedinke. Žijú v nej obyčajní muži a silné, nepoddajné ženy. Spája ich láska a priateľstvo, no rozdeľuje nespravodlivosť, nevraživosť i žiarlivosť. Postupne sa s nimi spoznáva, pričom ich všetkých ovplyvňuje rôznymi spôsobmi. Nikto však netuší, kto vlastne cudzinec Georg von Nič je a čo skrýva v škatuli od topánok, ktorú ustavične nosí so sebou…  Georg von Nič bez väčších ťažkostí prenikne do spoločenstva obyvateľov a všetkých očarí množstvom nevšedných talentov. Zdôverujú sa mu a odhaľujú svoje najskrytejšie tajomstvá. Dokonca aj tie, na ktoré sa usilujú zabudnúť. Nikto však netuší, kto Georg v skutočnosti je. A potom predvedie svoj najväčší trik – bez stopy zmizne…“

Dielo zo švédskeho originálu Den häpnadsväckande historien om Georg von Ingenting preložila Mária Bratová. Vyšlo vo vydavateľstve Ikar.


Cilla a Rolf Börjlindovci
debutovali roku 2012 detektívnym románom o Tomovi Stiltonovi a Olivii Rönningovej Skočný príliv. Tento aj nasledujúcich päť dielov – Tretí hlas, Temný úsvit, Stále vládne mráz, Gangréna, Mrazivé zlato a Milosrdný samaritán – vyšli v prekladoch v slovenčine vo vydavateľstve Ikar i v troch desiatkach krajín. Autori patria k najskúsenejším scenáristom Švédska. Okrem televíznej série na námet knihy Skočný príliv v roku 2016 a jeho pokračovania v roku 2018, ktoré vzniklo na základe detektívneho románu Tretí hlas, majú na konte aj úspešné televízne seriály a asi dvadsiatku príbehov o kriminalistovi Martinovi Beckovi. 

Foto: Ikar

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu