Je to len mýtus alebo skutočne existuje jarná únava? Mnohí z nás sa počas mesiacov marec a apríl cítia ako s vybitými baterkami. Ak vás v tomto období trápi nevysvetliteľná únava, ospalosť a nedostatok energie, je zbytočné polemizovať, čo je na vine. Dôležité je, aby ste urobili maximum pre navrátenie pocitu vitality. 

Takzvaná jarná únava nie je ochorenie, predstavuje však súhrn nepríjemných pocitov, ktoré sa začiatkom jari objavujú u všetkých vekových kategórií populácie. Súvisí s biorytmami, ktoré ľudský organizmus výrazne ovplyvňujú. Počas zimy máme nedostatok slnečného svetla a to sa postupne prejaví malátnosťou, negatívnym psychickým naladením i chýbajúcou energiou. Pod únavu sa podpisuje aj nedostatok pohybu, dlhé zdržiavanie sa v uzavretých priestoroch a tiež vyčerpanosť organizmu z prechladenia, chrípky a pod.  

Na jarnú únavu platí zvýšený príjem vitamínov, aspoň polhodinová prechádzka denne, pravidelný pitný režim a dostatok spánku. Lepšie ju zvládnete, ak sa súčasne pokúsite minimalizovať stresy, obmedziť pitie alkoholu aj fajčenie. S týmito základnými pravidlami začnite hneď, teda skôr, kým vás jarná únava zloži. Dôležité je aj pozitívne vnútorné naladenie a cielene udržiavaná dobrá nálada.  

Čo ešte môžete spraviť na podporu zdravého životného štýlu a preto, aby ste sa cítili fit? Skúste dopĺňať enzýmy. Dôležité látky, ktoré sú nevyhnutnou súčasťou všetkých biochemických procesov v tele. Proteolytické enzýmy bromelaín a trypsín, doplnené flavonoidom rutín nájdete vo výživovom doplnku s vysokoaktívnym enzymatickým zložením. Wobecare Enzym je výživový doplnok z prírodných zdrojov na vnútorné použitie. 

Foto:  www.wobecare.sk, pexels

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu