Spolužitím so spoločenským zvieratkom v domácnosti sa snažíme nadväzovať a udržiavať prirodzený kontakt najmä deti s prírodou. Starať sa však v domácom prostredí o štvornohého miláčika je náročné a zodpovedné. Psík, či mačička opateru dokážu odplatiť celej rodine svojou náklonnosťou, oddanosťou a pohodou. Zvieratko tiež dokáže neuveriteľne zmierňovať nejeden výchovný, prípadne zdravotný problém s malými i väčšími deťmi. Dokáže tiež rozjasniť každý deň i osamelým alebo starším ľuďom. 

Ak však domáci miláčik začne mať zdravotné problémy, zrazu je celý svet hore nohami. Jednou z možností ako si ho ochrániť, je pravidelné preventívne posilňovanie obranyschopnosti zvieracieho organizmu okrem iného aj Beta glucanom – prírodným imunostimulátorom vo forme sirupu pre zvieratá.

Pomoc spoločenského zvieraťa v rodine

Väčšinou sa rozhodujeme pre psa. Jeho pozitívna povaha má vplyv na liečenie a lepšie zvládanie niektorých diagnóz, ale i na odstraňovanie nedostatkov v správaní, a učení inak zdravých detí. Odborníci hovoria o liečivom pôsobení psa na fyzickú, psychickú, citovú aj sociálnu pohodu človeka. Deti si dokážu vytvoriť so psom veľmi blízky vzťah. Stáva sa ich kamarátom, ktorému sa môžu vyrozprávať, zmierňuje ich bolesť, osamelosť, navyše podporuje aj fyzickú kondíciu dieťaťa, keďže ho stimuluje k pravidelnému pohybu. Pes preberá funkciu spoločníka aj u starších ľudí. Pôsobí na nich upokojujúco, pozitívne i motivačne, odbúrava stres, napätie.

Pomáha aj pri poruchách učenia, hyperaktivite, ale aj pri vážnejších diagnózach. Dnes sa už vie, že nie je to len o detskej radosti z domáceho miláčika, ale že zviera preukázateľne pozitívne pôsobí na zdravotný stav a vývoj detí. Učí deti empatie, starostlivosti o iného, tolerancie a trpezlivosti. Kontakt so psom dokáže pomôcť napríklad pri úzkostných stavoch, poruchách pozornosti, ťažkostiach v učení, čítaní, písaní, sústredení sa na plnenie školských a domácich povinností. Pri výchove a starostlivosti o psa dokáže dieťa lepšie chápať dôležitosť istých pravidiel, stáva sa zodpovednejším.

Domáci miláčik a civilizačné ochorenia

Zvieratá, ktoré s nami zdieľajú naše životné prostredie, domácnosť, sa nám do istej miery prispôsobujú. Znášajú stres, ktorý im neraz spôsobujeme nevhodnými podmienkami, nešetrným zaobchádzaním, prípadne veľmi náročnými požiadavkami. Rovnako ako ľudia, aj domáce zvieratá sa musia vyrovnávať napríklad s chémiou v potravinách, prašnosťou či nevhodným mestským životným prostredím. Vďaka tomu sa u nich v posledných desaťročiach veľmi často objavujú predtým zriedkavé ochorenia, ako sú nádory, alergie, problémy s kĺbami a podobne. 

Druhou stránkou chovu spoločenských zvierat v domácnosti je dlhovekosť. Zvieratá žijú síce kratšie ako ľudia, ale dobrou opaterou a zdravotnou starostlivosťou sa môžu dožiť aj vyššieho veku. Ten však so sebou prináša mnohé starecké zdravotné problémy súvisiace s opotrebovaním kĺbov, zubov, zraku. Spomínané ťažkosti dokáže do istej miery zmierniť cielená podpora imunity. Tá je dôležitá aj pri rôznych malých operačných zákrokov, napríklad pri odstraňovaní bradavíc, výrastkov, alebo trhaní zubov, ale aj väčších operačných výkonov, ktoré sú stresom a záťažou pre organizmus zvieraťa. Pripravená a funkčná imunita im pomáha s lepším hojením rán a rýchlejšou rekonvalescenciou. 

Veterinárny prípravok Beta glucan sirup od spoločnosti Natures je prírodným imunostimulátorom. Je vhodný pre rôzne druhy domácich i hospodárskych zvierat. Obsahuje významné množstvo mikronizovaného beta glukánu z hlivy ustricovej, ktorý má významný vplyv na funkčnosť imunitného systému zvieraťa. Pomáha pri infekčných ochoreniach, urýchľuje hojenie rán, zmierňuje priebeh ochorenia, skracuje dobu liečenia aj rekonvalescencie, výrazne posilňuje vitalitu i starších zvierat. Pravidelné užívanie sirupu je dobrým pomocníkom aj v období zvýšenej psychickej a fyzickej záťaže domáceho miláčika, napríklad pri cestovaní, či zmene domácnosti. Podáva sa jednoducho: podľa hmotnosti zvieraťa sa primieša odporúčané množstvo sirupu každý deň do jedného žrádla. Dôležité je poznamenať, že prípravok sa môže užívať súčasne s liekmi, antibiotikami. Kvalitná imunita sa prejaví aj na lepšej ochrane organizmu pred vírusmi, parazitmi, baktériami a plesňovými ochoreniami. 

Zvieratká s dobrou imunitou sú v dobrej kondícii od juniorského až do seniorského veku. Lepšie prosperujú, sú vitálne, zbožňujú pohyb, netrpia bolesťami a robia celej rodine príjemnú spoločnosť.

Náš tip

Pes si často poraní  (v lete naraz aj spáli) labky na mestských chodníkoch, dotieravý bodavý hmyz ho tiež nešetrí. Prípravok Beta glucan Gel od spoločnosti Natures, dokáže napadnuté miesto príjemne schladiť, utlmiť bolesť, ochrániť poranené miesto pred zavlečením infekcie a urýchľuje aj regeneráciu pokožky. 

www.natures.sk

Foto: Natures, Lenka Holčíková, Iveta Sidorová

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu