Vyberáte koberec do detskej izby? Poradíme vám, čo si pri tom všímať.

0
619

Už máte v detskej izbe základné vybavenie – posteľ, skriňu, stolík a stoličku. Teraz prišiel čas na to, aby ste izbu vybavili rôznymi doplnkami, ktoré sú však dôležité. Medzi ne patrí aj koberec. Dôvod je jednoduchý. Zatiaľ čo v iných miestnostiach domu má koberec skôr estetickú funkciu, v detskej izbe ide najmä o praktickú funkciu.

Koberec je dôležitý bytový doplnok, pretože sa v ňom prelína estetickosť s praktickosťou, a to najmä v detskej izbe. Detské koberce by teda mali byť na zozname vecí, ktoré sú v detskej izbe ne postrádateľné. Poďme sa pozrieť na dôvody!

Menej prachu vďaka kobercu

Koberce sú schopné zachytávať prach. Nelieta tak vo vzduchu ale zachytí sa v kobercových vláknach. Stačí ho potom jednoducho povysávať. Je preto výhodné mať v detskej izbe koberec od steny k stene. Menej prachu predstavuje menšie riziko vzniku niektorých alergii, vrátane tej na prach.

Deti sa hrajú na zemi

Hoci kúpite deťom stoličky či kreslá, aj tak je pravdepodobné, že sa budú hrať na zemi. Hra na drevenej dlážke nie škodlivá ani zlá, avšak nie je príjemná a v zime aj chladí. Hranie sa na koberci je príjemnejšie. Zvlášť, ak ide o jeden z mäkkých shaggy kobercov. Ďalšou výhodou huňatých kobercov je, že sa deti sa nehrajú na studenej zemi, ale na koberci, ktorý im poskytuje teplo.

Koberec tlmí pád z postele stlmí koberec

Pri hre deti neraz padnú a udrú sa. Nejedno dieťa absolvuje pád i z postele. Preto nikdy nie je na škodu mať pod posteľou mäkký koberec, ktorý v prípade potreby, stlmí náraz. Zároveň je ráno oveľa príjemnejšie stúpiť na niečo teplé a príjemne mäkké, než bosou nohou stúpiť na studenú dlážku.

Tvary pre rozvoj myslenia na koberci Tvary pre rozvoj myslenia na koberci

Učiť sa dá rôznymi spôsobmi. Na vzdelávanie svojich detí môžete využívať skutočne čokoľvek. Napríklad aj koberec. Mnohé koberce pre menšie detí sú plné rôznych čiar, farebných geometrických tvarov či rôznych kvetov, zvieratiek, dopravných prostriedkov. Práve na takýchto kobercoch sa dieťa môže počas hry aj učiť.

Zdroj obrázku: Sergey Sharkov / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu