Vzpruha pre vaše ruky

0
960

Po zime býva pokožka rúk vysušená a keď k tomu prirátame ešte každodenné používanie dezinfekcie, naše ruky dostávajú poriadne zabrať. S príchodom jari sa tiež blíži záhradkárska sezóna a aktivity vonku. Ruky tak budeme umývať ešte častejšie a intenzívnejšie, preto siahnite po špeciálnej starostlivosti navrhnutej presne na tieto účely.

Posilnite ochrannú bariéru

Prvým krokom v starostlivosti o pokožku rúk je regenerácia, obnova stratenej hydratácie a ochrannej bariéry. Napomôcť tvorbe prirodzeného mikrobiómu pokožky po pôsobení alkoholu z dezinfekčných gélov je nevyhnutné. Osvedčenými kozmetickými ingredienciami sú napríklad bambucké maslo, arganový olej a glycerín. Harmančekový extrakt, bisabolol, panthenol a vitamín E zase upokojujú podráždenú pokožku.

Harmančekový krém na ruky je vhodný pre celú rodinu a bežné použitie kedykoľvek počas dňa. Má veľmi dobre sa vstrebávajúcu textúru, ktorá nezanecháva mastný film, čo ocenia aj muži a deti. Produkt je vegánsky a jeho výhodou je aj praktické balenie s pumpičkou.

Krém na ruky s pumpičkou – harmanček, Dermacol – 4,59 eur / 150 ml

Nezabúdajte na nechtové lôžka

Občas zabúdame, že častým umývaním a používaním dezinfekcie netrpí len pokožka rúk, ale aj nechty. Tie sa môžu častejšie lámať a strácať lesk. Stavte preto na produkty s vysokým obsahom kokosového oleja a kokosovej vody. Nechtovú kožičku posilnia aj vyživujúce oleje – avokádový, olivový alebo olej z hroznových jadier. Dôležitý je aj panthenol a vitamín E.

Kokosový krém na ruky a nechty 2 v 1 intenzívne regeneruje a hydratuje pokožku rúk, a zároveň vyživuje nechty. Chráni ruky a zvyšuje ich odolnosť voči každodennému namáhaniu a vysušovaniu. Krém je vegánsky a „zabalený“ v praktickom balení s pumpičkou. Kokosová vôňa si vás podmaní.

Krém na ruky aj nechty s pumpičkou – kokos, Dermacol – 4,59 eur / 150 ml

Doprajte si „mandľový“ zábal

Niekedy ruky nestačí len natrieť krémom, ale potrebujú aj hlbšiu hydratáciu a výživu. Ak sú  veľmi popraskané a suché, zábaly vám pomôžu efektívne zregenerovať ich namáhanú pokožku. Intenzívnu výživu zaisťuje kombinácia mandľového a parafínového oleja, glycerínu a koenzýmu Q10. Uľaví od nepríjemných pocitov pnutia a hrubosti.

Extra ošetrujúci mandľový krém s príjemnou vôňou mandlí obsahuje silnú koncentráciu účinných zložiek a na pokožke vytvára ochranný film. Jeho základ – na rozdiel od bežných prípravkov – tvorí obrátená emulzia, inými slovami voda v oleji. Vďaka tomu je vhodný aj na použitie vo forme zábalu a tiež do extrémnych podmienok. Krém nanášajte v malom množstve podľa potreby.

Krém na ruky s pumpičkou – mandľa, Dermacol – 4,59 eur/ 150 ml

foto: Dermacol

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu