Zdravé raňajkové tipy, ktoré energiou naštartujú deň

0
1918

Raňajky sú najdôležitejšie jedlo dňa, zvykne sa hovoriť. Čo by však malo byť ich súčasťou, to už tak jasné nie je. Ak sa chcete poriadne nabiť energiou, a nie niečím iným v páse, na raňajky ako chleba s džemom alebo biely rožok s maslom a syrom zabudnite. Na čo si ale môžete spomenúť? No predsa na staré dobré kaše, cereálie a iné raňajkové klasiky, na ktorých si istotne pochutíte a líniu nijako nepokazia.

Kaše

Ako nášmu telu prospieva, keď raňajkujeme kaše? Sú teplé, takže organizmus nevysiľujú a neochladzujú. Vyrábajú sa väčšinou z takých potravín, ktoré majú nízky glykemický index, takže tak skoro po nich nevyhladnete. Príprava nie je vôbec zložitá, zvládnete to aj v rannom zhone – proste sa zalejú horúcou vodou a rozmiešajú, čo nezaberie veľa (ráno obzvlášť cenného) času. Ak vás jedna omrzí, nič sa nedeje, môžete ich obmieňať. Pohánková vás krásne zahreje, v čínskej medicíne je pohánka považovaná za základnú prehrievaciu potravinu. Ak chcete zažehnať hlad na dlhú dobu, ovsená je niečo pre vás. Ryžová má zas vysoký obsah vlákniny. A možností, ako ich zdravo dochutiť a ozvláštniť, je tiež nespočetne veľa. Oriešky, sušené brusnice, čerstvé ovocie alebo semienka. Či napríklad zaliať sirupom z agáve alebo medom – je to len na vás. Vyskúšajte napríklad kašu s príznačným názvom Proteínovka Malinová od Mixit. Je bez pridaného cukru, sladená je stéviou a malinami a navyše je bez lepku a vhodná aj pre vegánov.

Smoothie alebo smoothie bowl
Krásne farebná miska plná ovocia, ktoré leží na hustom a sýtom ovocnom smoothie je hit Instagramu aj všetkých zástancov zdravého životného štýlu. Polopaticky, do smoothiebowl si môžete rozmixovať akékoľvek ovocie, pokojne aj mrazené, jogurt, oriešky, vločky, semienka, skrátka na čo máte práve chuť.A potom len dozdobiť.Na rozdiel od klasického smoothie sú smoothie bowls sýtejšie vďaka tomu, že do nich práve rozmixujete pevné ingrediencie.
Čo ak nemáte doma dosť ingrediencií na prípravu smoothie bowl? Poistite sa Smoothie Bowl kašou od Mixit, ktorá obsahuje až 50 % ovocia a veľa vlákniny. Stačí ju len zaliať vodou alebo mliekom. Jednoduché.

Drinky pretypických nestíhačov
Raňajky nemusia byť len v tuhom skupenstve, zrána výborne zasýtia aj proteínové alebo jogurtové drinky. Mixit prieskum o raňajkových návykoch hovorí, že raňajky trvajú menej ako 5 minút 8 % stravníkom. Ste jedni z nich? Tak proteínový drink je pre vás tá správna voľba. Ranný štart plný energie zaručený!

Müsli tyčinky – raňajky do kabelky
Niekedy proste nemáte čas alebo priestor na prípravu kaše alebo drinku. Ak raňajkujete po ceste a dávate prednosť sladkému štartu do dňa, dobrou alternatívou pre vás sú müsli tyčinky. Ale to len také, ktoré nie sú plné pridaného cukru avšak zároveň zasýtia. Ideálne sú napríklad proteínové, ale nájdete ich aj v kategórii klasických. Odporúčame však siahnuť skôr po lisovaných než po pečených, Tie si totiž uchovávajú viac zdraviu prospešných látok.
Na Mixit.sk nájdete kategóriu Mixitiek, v ktorých nájdete aj tyčinky bez pridaného cukru, bez lepku, ovocné.. Chutia parádne a pritom naozaj zasýtia.

Čo poviete, presvedčili sme vás, že raňajky môžu byť rýchle, výživné avšak lahodné?

foto: Mixit.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu