Zdravý jedálniček je dôležitý aj pre našich domácich miláčikov

0
915

Poznáte to povestné porekadlo, ktoré hovorí, že sme to, čo jeme. Bezpochyby strava, ktorú konzumujeme, veľmi ovplyvňuje naše celkové zdravie. A veľakrát je aj príčinou mnohých zdravotných problémov, hoci si to ani neuvedomujeme.

Rovnako dôležitú úlohu zohráva krmivo u zvierat, najmä tých domácich. Potrebujú kompletnú a vyváženú stravu pre svoj zdravý rast a vývoj už od šteniatka.

Chutné i zdravé

Každý majiteľ psa, ktorý je členom rodiny a domácim miláčikom, vie, že potrebuje dostávať kvalitnú stravu bohatú na vitamíny, aby bol zdravý, spokojný a šťastný. Pokiaľ ho budeme kŕmiť kvalitnými granulami pre psov, určite sa to odrazí aj na jeho zdravom chrupe, lesklej srsti, zvýšenej aktivite a dobrom pohybovom aparáte. Rovnako bude mať bezproblémové zažívanie a žiadne problémy so stolicou.

To, aké krmivo svojmu psovi dáme, ovplyvní jeho každodenný život. Samozrejme, záleží od jeho veku, telesnej hmotnosti, rasy či vzrastu. Rozhodne však by v jeho dennej strave nemalo chýbať mäso, ktoré mu dodá dostatok bielkovín a potrebné výživové látky.

Dajte svojmu psovi presne to, čo potrebuje

Čo teda treba zohľadniť pri výbere krmiva pre vášho miláčika? V prvom rade určite jeho vek. Inú stravu potrebujú malé šteniatka, inú dospelé psy a zasa iné krmivo vyžadujú staršie psy. Treba mať na pamäti aj psíkov, ktorí majú potravinové alergie alebo citlivé trávenie či iné zažívacie ťažkosti a prispôsobiť tomu vhodnú stravu najlepšie vo forme granúl sensitiv alebo hypoalergénnych granúl.

Druhým kritériom je veľkosť vášho psa. Menšie plemená potrebujú stravu, ktorou predídu obezite a zasa väčšie plemená sa pochutia na strave, ktorá nebude zaťažovať ich kĺby. Pozorne čítajte etiketu na obale granúl, aby ste dali svojmu miláčikovi všetko to, čo potrebuje v tých najkvalitnejších granulách pre psov. Pamätajte na to, že pes je mäsožravec a potrebuje pravidelne dopĺňať bielkoviny, sacharidy a rovnako tak aj minerályvitamíny.

Zdroj obrázku: UJ production / Shutterstock.com

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu