Žiaci môžu aj v novom školskom roku cestovať do školy v Nových Zámkoch zadarmo

0
1108

 Úspešný projekt „Poď s nami do školy busom zdarma“ prináša žiakom základných škôl a osemročného gymnázia v Nových Zámkoch možnosť cestovať autobusmi počas školských dní v čase od 6:00 do 8:00 zadarmo aj v školskom roku 2021/2022. Bezplatné cestovanie žiakov je realizované už siedmy rok vďaka  spolupráci spoločnosti ARRIVA Nové Zámky a mesta Nové Zámky.

 „Cestovanie žiakov do škôl zdarma zabezpečuje naša spoločnosť už od roku 2015. Tento projekt je obľúbený nielen u žiakov, ale aj rodičov. Uprednostnenie verejnej dopravy pred dopravou osobnými autami šetrí rodičom čas v rannej dopravnej špičke, výdavky a v neposlednom rade prispieva k ochrane životného prostredia. Bezplatné cestovanie je určené pre žiakov základných škôl a prvých štyroch ročníkov osemročného gymnázia s trvalým pobytom v Nových Zámkoch. Podmienkou bezplatného cestovania je predloženie platného preukazu žiaka, ktorý záujemcom na požiadanie vystaví príslušná škola,“ uviedol Silvester Zemes, generálny riaditeľ ARRIVA Nové Zámky. 

Mestská hromadná doprava je poskytovaná pre žiakov bezplatne v čase od 6:00 do 8:00, na základe vydaného cestovného preukazu žiaka. O jeho vydanie stačí požiadať vyplnením žiadosti, ktorú rodičia získajú v škole alebo na webovej stránke ARRIVA Nové Zámky. Po potvrdení žiadosti školou, ktorú dieťa navštevuje, vydá škola bezplatne žiakovi preukaz platný do 30. júna roku, v ktorom žiak ukončí 9. ročník základnej školy alebo štvrtý ročník osemročného gymnázia. Pri nastúpení do autobusu žiaci jednoducho predložia vodičovi preukaz a cestujú zdarma.

„Našou spoločnou snahou s dopravcom, spoločnosťou ARRIVA, je motivovať k využívaniu mestskej autobusovej dopravy čo najviac ľudí, aby uprednostnili verejnú dopravu pred prepravou osobnými autami a prispeli k zlepšeniu dopravnej situácie i kvality životného prostredia v našom meste. Cestovanie žiakov verejnou dopravou do školy v rannej špičke prináša rodičom úsporu času a pozitívne prispieva k dopravnej situácii nielen v okolí škôl. Uvítal by som, keby do škôl cestovalo čo najviac detí autobusom,“ povedal Otokar Klein, primátor mesta Nové Zámky.

Projekt bezplatného cestovania mestskou hromadnou dopravou žiakov základných škôl je osvedčený aj v mestách Levice a Štúrovo. 

Informácie o projekte, podmienkach a postupe získajú rodičia žiakov aj na linke Zákazníckej podpory

Linka Zákazníckej podpory spoločností ARRIVA poskytuje komplexné informácie o spojoch mestskej autobusovej dopravy, prímestskej autobusovej dopravy, cenách cestovných lístkov, prepravných podmienkach, možnostiach využívania čipových kariet, prijatých zmenách a aktuálne platných opatreniach.

Linka zákazníckej podpory je k dispozícii na telefónnom čísle +421 915 733 733  denne, vrátane víkendov a sviatkov, od 8:00 do 20:00. Zákaznícku linku je možné kontaktovať aj e-mailom na adrese informacie@arriva.sk

Cestujúci majú možnosť získať vždy aktuálne informácie aj online, a to po prihlásení sa na odber noviniek cez formulár na internetovej stránke NEWSLETTER – ARRIVA na Slovensku. Priamo na svoju e-mailovú adresu tak môžu dostávať aktuálne informácie o cestovných poriadkoch, zmenách a obmedzeniach, novinkách i nových pracovných ponukách spoločností ARRIVA na Slovensku.

V autobusoch spoločností ARRIVA stále platia preventívne opatrenia, ktoré prijali všetky spoločnosti ARRIVA na Slovensku. Kvôli zvýšeniu bezpečnosti cestujúcich i vodičov sú naďalej pravidelne dezinfikované autobusy a predajné miesta špeciálnymi dezinfekčnými prístrojmi, ktoré sú na sanitáciu bežne používané v nemocniciach. 

Cestujúci majú povinnosť nastupovať vždy s rúškom, resp. inou ochranou tváre. Prispejú tak nielen k svojej ochrane, ale aj k ochrane svojho okolia a blízkych. O povinnosti nosiť rúško sú cestujúci informovaní prostredníctvom plagátov priamo v autobusoch a na kontrolu dodržiavania tohto nariadenia sa zameriavajú aj revízori.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu