Kúpele Piešťany otvorili brány päťhviezdičkového wellness-relaxačného centra, ktoré ponúka luxusnú a modernú relaxáciu v historickej atmosfére

0
1307

Brány nového wellness-relaxačného centra, v časti kúpeľného domu Irma spojeného s päťhviezdičkovým hotelom Thermia Palace, sa otvorili 15. júna 2019. Investorom sú Slovenské liečebné kúpele Piešťany a.s..

Podľa slov generálneho riaditeľa SLKP a.s., Andreasa Schustera, dosiahli celkové náklady na výstavbu a zariadenie takmer 4 milióny Eur. Výstavba trvala približne 7 mesiacov, podľa návrhu medzinárodného tímu architektov, slovenského Ing. Arch. Maroša Vargu a rakúskeho Ing. Arch. Christiana Hoppe. Interiérový dizajn nového wellness centra vytvorila Nathalie Rottenburg, senior architektka španielskej spoločnosti Hospitality Interior Design Projects. Projekt bol dokončený pod dohľadom Krajského pamiatkového úradu Trnava. Hosťom prvého päťhviezdičkového hotela na Slovensku je k dispozícií nové priestranné wellness centrum na ploche 1200 m2. Konštrukčne veľkoryso postavené wellness centrum s denným svetlom a vonkajšími terasami poskytuje nerušený výhľad do nádhernej záhrady hotela Thermia Palace.

Návštevníkom je k dispozícii vodný svet s vnútorným a vonkajším bazénom s termálnou vodou, priestranná veľká vírivka, ale aj saunový svet s parnou, fínskou, infra saunou, zážitkovými sprchami, sprchou s imitáciou tropickej burky, tepidáriom a odpočinkovými plochami s výhľadom do hotelovej záhrady. Celoročnú prevádzku vonkajšieho bazéna zabezpečí termálna voda a vyhrievaná dlažba v jeho okolí.

Z pôvodného interiérového vybavenia sa zachoval historický sušiak na plachty z roku 1917, ktorý je umiestnený v sklenenej vitríne v oddychovej zóne s pohodlnými posedeniami pri stoloch. Vitráže nad bazénom odkazujú na secesnú výzdobu hotela Thermia Palace a liečebného domu Irma a sú autorským návrhom španielskej dizajnérky Nathalie Rottenburg z Madridu. V atriu sa zachovala studňa s pôvodnými, viac ako storočnými oceľovými konštrukciami. Zaujímavým prvkom sú tiež podsvietené jantárové steny.

Z nového wellness centra sa ľahko dostanete do kúpeľného domu Irma, kde si môžete dopriať relax v unikátnom piešťanskom bahnisku alebo zrkadlisku, masáže a ďalšie liečebné, relaxačné alebo beauty procedúry.

Nad priestorom wellness centra bolo vybudovaných ďalších 6 izieb a apartmán, ktoré rozšíria kapacitu hotela Thermia Palace. Nové izby majú priestrannú terasu s pekným výhľadom na vonkajší bazén a hotelovú záhradu.

Nové luxusné wellness centrum je súčasťou päťhviezdičkového secesného hotela Thermia Palace so 118 izbami, kaviarňou, konferenčnými miestnosťami a nádhernou reštauráciou, v ktorej sa nachádza originálny obraz Alfonza Muchu. Hotel s kúpeľným domom Irma je situovaný v prekrásnom prostredí kúpeľného ostrova v Piešťanoch. Piešťanské horúce minerálne pramene s vysokým obsahom sírovodíka, vápnika a horčíka boli známe a využívané už za čias pobytu starých Rimanov na našom území. Hotel Thermia Palace s kúpeľným domom Irma je otvorený od roku 1912 a v roku 2006 sa stal prvým päť hviezdičkovým hotelom na Slovensku.

foto: Slovenské liečebné kúpele Piešťany, a.s.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu