Zimná dovolenka u nás doma

0
387
zimná dovolenka doma

Počas pracovných dní žijeme čoraz intenzívne. Popri robote, ktorá si vyžaduje stopercentnú sústredenosť, musíme nachádzať kapacitu na starostlivosť o detí, sledovať ich úlohy, krúžky, cesty do školy, stravovanie. Starosť o bývanie, domácnosť a keď sa mnohým ešte k tomu pridruží i podpora chorľavých rodičov či pomoc mladej rodinke svojho dospelého dieťaťa, alebo ochorenie člena rodiny, zdá sa nám, že sme v koncoch. Opúšťajú nás sily. Takýto intenzívny život je nevyhnutné striedať s nemenej intenzívnym oddychom. Sedem – desať dní relaxu v zime dokáže s našou zdravotnou i psychickou kapacitou urobiť zázraky.

Na Slovensku máme výhodu, že u nás doma nemusíme za nádhernou prírodou a pokojným relaxom či športovým vyžitím cestovať ďaleko. Lyžovanie, bežkovanie, totálne vypnutie vo wellnesse, všetko je na dosah. Dokonca aj tí, ktorí si v rámci dovolenky chcú aspoň trochu „zreparovať“ začínajúci zdravotný problém, majú u nás na výber viac ako dvadsať dobre vybavených kúpeľných centier…

Zabudnite teda na povinnosti a doprajte si skvelé zážitky na horách pri aktívnom pohybe, v kúpeľoch či niekde na samote.

Obľúbená Jasná a lyžiarske strediská vo Vysokých Tatrách už čakajú na svojich priaznivcov. Napriek energetickej kríze majú všetko pripravené na bezstarostné lyžovanie svojich klientov. Vianočné a novoročné termíny sú už vraj obsadené, ale zimné radovánky predsa nekončia Silvestrom. Zdravý pohyb na čistom vysokohorskom vzduchu športovo založeným ľuďom vie z utrápených hláv za krátky čas vyhnať všetky starosti a dodať potrebnú novú energiu.

zimná dovolenka doma

Krátkodobé kúpeľné pobyty obľubujú ľudia, ktorí pociťujú nejaký začínajúci zdravotný problém. Popri oddychu si chcú na zimnej (zdravotnej) dovolenke aspoň trochu upraviť napríklad chrbticu či dôsledky sedavého zamestnania. Špeciálne kúpeľné procedúry dokážu neraz pomôcť viac ako množstvo tabliet na tlmenie bolesti. Ak však chcete byť počas dovolenky zároveň aj so svojimi blízkymi, deťmi, vyberajte si na pobyt také kúpele, ktoré majú vo svojom areáli aj možnosť lyžovania. Také sú napríklad Lúčky, Vyšné Ružbachy či Bardejovské Kúpele. Kým sa budete venovať potrebným procedúram, zdravšia časť rodiny môže lyžovať, bežkovať a ak by náhodou nebol sneh, k dispozícii sú túry alebo cyklotúry v čistej prírode. Potom poobede sa všetci môžete stretnúť vo wellness centre. Majú ich na dobrej úrovni takmer všetky naše liečebné kúpele.

zimná dovolenka doma
zimná dovolenka doma

Vysoko v horách na Sliezskom dome. Žiadne povinnosti, len na prechádzke na snežniciach dýchať čistý vysokohorský vzduch, relaxovať vo wellnesse, obdivovať horské končiare a v noci oblohu plnú hviezd… V meste ich nemáte šancu obdivovať. Božský pokoj vás iste za pár dní postaví na nohy. Len si treba naplánovať oddych od civilizácie, pulzujúcich miest, povinností, ktoré vám už nedajú ani sa zhlboka nadýchnuť.

zimná dovolenka doma

Salamandra má všetko, čo potrebujú dovolenkujúce rodiny s deťmi. V dedinke Hodruša Hámre neďaleko Banskej Štiavnice sa v Salamandra resorte môžete v zime s celou rodinou lyžovať alebo korčuľovať, kúpať sa v hotelovom bazéne, dopriať si dobré jedlo i zaujímavé výlety do okolitej prírody či za baníckymi pamiatkami. Ani si nemusíte brať športovú výbavu. Tunajšia požičovňa športových potrieb vám všetko poskytne.

zimná dovolenka doma

Chalet dopraje väčšej skupine priateľov súkromie. Dovolenkovaniu v uzavretých skupinách sme prišli na chuť počas Covidu. Má to svoje čaro bývať v samostatnej chalupe s priateľmi a tráviť s nimi spoločné večery. Chalet postavený vo svahu v areáli Salamandra resort vyniká zaujímavou architektúrou a decentným interiérovým vybavením, ktoré vystihuje okolité horské prostredie. Veľká spoločná miestnosť so štýlovým ohniskom, obrovským dubovým stolom a moderne vybaveným kuchynským kútom, ako aj samostatné spálne s kúpeľňami spĺňajú všetky predstavy o pohodlnom ubytovaní uprostred prírody, ktoré chodíme obdivovať do Álp. Obyvatelia chaletu môžu, samozrejme, využívať hotelový wellness, aj lyžiarsky svah či klzisko.

zimná dovolenka doma

Foto: Marek Hajkovský a archívy zariadení

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu