Zlepšite svoj spánok s ASKO-NÁBYTOK

Kvalitný spánok je pre ľudský organizmus rovnako dôležitý ako pitný režim či strava, pretože počas spánku naše telo naberá silu na ďalší deň. Aby si však človek správne odpočinul, je dôležité myslieť aj na vhodnú posteľ a matrac. S ich správnym výberom vám teraz pomôžu aj v predajniach ASKO – Nábytok. „Po celej Českej a Slovenskej republike momentálne prebieha akcia s prístrojom ErgoCheck, ktorý dokáže diagnostikovať to, aký typ matraca je pre vás správny,“ hovorí Andrea Štěpánová, marketingová špecialistka spoločnosti ASKO – Nábytok, ktorá upozorňuje, že akcia začala v Brne a vo vybraných termínoch bude počas nasledujúcich dvoch mesiacov prebiehať vo všetkých predajniach ASKO – Nábytok.

Jedným z významných vplyvov na kvalitu spánku je výber matraca. Ten spoločne s vhodným roštom zaistí správnu oporu vášmu telu a prinesie vám zdravý spánok. Aký druh matraca je však ten pravý? „Pri výbere matraca je dobré zohľadniť nielen vek a váhu, ale aj prípadné zdravotné ťažkosti budúceho užívateľa. Keďže spánkom strávime v priemere až tretinu svojho života, mali by sme výberu matraca venovať dostatok času, prípadne sa obrátiť aj na odborníkov,“ dodáva Andrea Štěpánová.

Či by ste mali zvoliť mäkký alebo tvrdý matrac, to vám nikto nepovie lepšie ako vaše telo. Všeobecne však platí, že čím väčšia je váha tela, tým tvrdší by mal byť matrac. Ak je matrac vybraný správne, os vašej chrbtice je pri polohe na boku rovná, čo zabráni bolestiam chrbta. Preto je ideálne, aby ste sa pri jeho výbere obrátili na odborníkov. „Pri výbere matraca môžete využiť aj našu roadshow po Českej a Slovenskej republike, ktorá ponúka testovanie prístrojom ErgoCheck. Jedná sa o inteligentnú podložku, ktorá vďaka špeciálnemu softvéru vyhodnotí, aké vlastnosti by mal váš matrac mať,“ vysvetľuje Štěpánová s tým, že v predajniach ASKO – Nábytok máte teraz jedinečnú príležitosť využiť tento merací prístroj zadarmo, a zároveň si vybrať zo širokého sortimentu matracov pre váš zdravý spánok.

Na spánok však vplýva aj rošt, ktorý je uložený pod matracom. „Dnes už existuje veľká ponuka lamelových roštov, z ktorých niektoré možno polohovať, čo je veľkou výhodou najmä pre starších zákazníkov,“ uvádza Andrea Štěpánová a upozorňuje, že v súčasnej dobe sú populárne aj takzvané box-spring postele bez roštu, ktoré dokážu zdravý a pohodlný spánok zabezpečiť vďaka špeciálnemu systému matracov. Veľkou výhodou týchto postelí je ich výška, ale aj skvelá funkčnosť a vycibrený dizajn.

Spálňa zároveň nie je len o vhodnej posteli. Je miestom, kde relaxujeme, preto by sme sa v nej mali cítiť príjemne. Ráno ju vidíme ako prvé miesto po prebudení, večer zas ako posledné pri zaspávaní. „Vzhľadom na to, že požiadavky na nábytok do spálne sa neustále menia, výhodou je zvoliť si variabilné systémy nábytku. Tie možno prispôsobiť každej miestnosti a aj náročnejším požiadavkám zákazníkov,“ radí Andrea Štěpánová.

Matrace Medix PRIMO 90x200cm majú jadro z kvalitnej odolnej peny Flexifoam a sú vhodné pre kvalitný spánok. Matrac disponuje dobrými ortopedickými vlastnosťami a je vybavený kvalitným poťahom. Ten má rozlíšené strany pre letné a zimné obdobie, vďaka čomu ho možno otáčať podľa potreby. Teraz je dostupný v akciovom sete dvoch matracov za 119 EUR.

Praktický rošt YOUNGLIFE 90x200cm s 28 lamelami je typický svojou jednoduchou údržbou vďaka špeciálnej povrchovej úprave. Polohovať môžete jeho spodnú, ale aj vrchnú časť a tvrdosť môžete nastaviť pomocou piatich výstuh v jeho bedrovej časti. Aktuálna cena roštu je teraz 89 EUR.

Posteľ kontinentálneho typu Forest 180x200cm vám poskytne komfortný spánok. Moderný dizajn čalúneného čela postele dopĺňa kvalitný rám z masívneho dubového dreva. Dve vrstvy matraca zaistia kvalitnú oporu tela a prinesú vám zdravý spánok. Okrem toho vás určite zaujme aj moderné prevedenie postele a jej krásna mint farba. Postele Forest sú teraz dostupné za cenu
1 049 EUR.

Dokonalé miesto pre relax a odpočinok môžete zo svojej spálne vytvoriť aj vďaka praktickému modernému programu Kanada. Objednať z tohto systému si môžete, napríklad, šatník vyrobený na mieru alebo posteľ vybavenú ozdobným rámom s LED osvetlením či čalúnenými opierkami hlavy zaručujúcimi maximálne pohodlie. Štýlovú dvojposteľ Kanada teraz kúpite už od 625 EUR.

Využiť môžete aj spálňový variabilný program Easy Plus, ktorý ponúka rôznorodé možnosti zostáv v rôznych dizajnoch a prevedeniach. Vďaka širokej ponuke produktov môžete svoju spálňu kompletne vybaviť v jednotnom štýle, od úložných priestorov, cez kvalitnú posteľ až po nočné stolíky. Okrem toho si výberom dekoru či čela postele môžete prispôsobiť aj samotnú posteľ.

Výhodou variabilného programu New York je veľkosť a praktická usporiadanosť úložného priestoru. Systém ponúka päť rôznych šírok skríň a ďalšie tri doplňujúce úložné priestory, čo vo svojej spálni iste oceníte. Okrem toho si môžete samostatne dokúpiť aj osvetlenie a vnútorné vybavenie skrine so širokým výberom moderných dekorov a rôznych typov predných plôch.

foto: ASKO-NÁBYTOK

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu