Už 17. februára oslávi Česko-Slovenský ples v pražskom Obecnom dome svoje desaťročné jubileum. Tradičné stretnutie významných osobností z oblasti kultúry a umenia, vedeckého, podnikateľského, diplomatického a politického života opäť pripomenie vzájomnosť a otvorí priestor na utuženie priateľských vzťahov medzi Českou republikou a Slovenskou republikou. Aj pri svojom jubileu pripomenie ples významné kultúrno-spoločenské, politické a historické udalosti.

Hostia sa môžu tešiť na významné osobnosti, ktoré svojimi vystúpeniami obohatia ples. Česká speváčka Petra Janů a slovenský spevák a skladateľ Peter Nagy si svoju fanúšikovskú základňu a priazeň udržali dodnes a ich skladby sú považované za súčasť zlatého fondu česko-slovenskej populárnej hudby. 

Ďalšími hviezdami Česko-Slovenského plesu sú slovenská speváčka Kristína a český spevák, skladateľ, producent a herec Ondřej Gregor Brzobohatý. Hostia sa tradične môžu tešiť na vystúpenie Rozhlasového Big Bandu Gustáva Broma so sólistkami, krajanského folklórneho súboru Limbora a mnoho ďalších umelcov a umelkýň v bohatom, dvanásť  hodín trvajúcom programe galavečera.

Česko-Slovenský ples 2024 budú moderovať slovensko-maďarská herečka Vica Kerekes a český herec a moderátor Petr Vondráček

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu