Máte malý balkón? Takto si z neho urobíte záhradku aj oázu pohody

Premeňte svoj malý balkón na miesto, kde si ráno vypijete kávičku, odtrhnete rajčinu a voňavé bylinky a večer si oddýchnete s vyloženými nohami. Ako na to?

Je pravda, že terasa poskytuje oveľa viac možností realizovať sa na poli mestského záhradkárčenia a na veľkom balkóne sa nájde aj dostatok priestoru na posedenie kvetín. Nenechajte sa však odradiť rozmermi svojho balkóna! Poďte z neho spolu s nami vytvoriť vašu chutnú záhradku s príjemným oddychovým miestečkom na chvíľky pohody.

Nábytok na malý balkón

Rozloha balkóna je limit, ktorý hravo prekonáte skladacím nábytkom. Dve stoličky a jeden stolík sú základ. Odporúčame vybrať si skladaciu súpravu: čo práve nepoužívate, zložíte a máte viac priestoru. Skladací stolík a stoličky poskytnú dosť miesta na sedenie aj stolovanie, variabilná lavica sa dá umiestniť do tvaru písmen L, I alebo oproti sebe. Pri výbere nábytku myslite najmä na funkčnosť, pohodlie a kvalitu. Všetky tri požiadavky spája i rozkladacie kreslo z Tchibo s úložným priestorom, ktorý zároveň slúži aj ako taburetka pod nohy. 

Doplnky vytvárajúce atmosféru

O príjemné prostredie na vašom balkóne sa postarajú doplnky. Aj vám robí ich umiestňovanie takú radosť? Obrusy, lampy, sviečky, deky, zvonkohry, svetielka  a ďalšie drobné dekorácie sú spoločníkmi v čase, keď si užívate sladké ničnerobenie, návštevy blízkych, alebo hoci aj prácu na balkóne a práve preto by mali byť presne podľa vášho vkusu. Keďže sú vystavené poveternostným podmienkam, investujte do kvality, aby vydržali dlhšie než jednu sezónu.


Kam zasadiť kvety? 

Než pristúpite k sadeniu balkónových rastliniek, dobre sa zoznámte so svojim balkónikom. Kedy naň svieti slnko, odkiaľ najčastejšie fúka vietor? Odpovede na tieto otázky budete pri výbere rastliniek potrebovať. Pomôžu vám vyriešiť oddychový kútik s bylinkami a kvetmi. Myslíte aj na to, že čím menej priestoru zaberú kvetináče na podlahe, tým viac miesta zostane na oddych.

Navštívte obchod Tchibo, alebo kliknite na tchibo.sk a nájdete všetko, čo z vášho malého balkóna spraví príjemný oddychový priestor.

Foto: Tchibo

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu