Na mapu destinácií bratislavského letiska pribudnú v nadchádzajúcej zimnej sezóne nové exotické destinácie. Okrem afrického Zanzibaru, ktorý si už Slováci v uplynulých mesiacoch vyskúšali, sa v najbližšej zime môžu tešiť na ďalšie dva ostrovy – thajský Phuket a ostrov Maurícius. Obe novinky ponúkne cestovná kancelária Čedok v spolupráci s leteckou spoločnosťou Neos. Odlety sú v zimnom letovom poriadku naplánované od 30. októbra 2024 – na Maurícius na stredy a na Phuket vo štvrtok. Zájazdy na zimu 2024/2025 sú už v predaji. 

Pre tohtoročnú letnú sezónu doplnil Čedok aj o priame charterové lety na Madeiru, do egyptského letoviska Marsa Matrouh pri Stredozemnom mori alebo na Djerbe.

Zimné exotické destinácie z Bratislavy

Po prvýkrát bude na charterových letoch z Bratislavy do juhovýchodnej Ázie a na ostrov v Indickom oceáne lietať moderný Boeing 787-9 Dreamliner v tyrkysových farbách talianskeho dopravcu. „Mám radosť, že po našom úspešnom vstupe na slovenský trh v minulom roku môžeme pokračovať v našej plánovanej expanzii a ponúknuť Slovákom v nadchádzajúcej zimnej sezóne hneď tri exotické destinácie, z toho dve novinky. Okrem Zanzibaru sa cestovatelia môžu tešiť aj na novinky ako thajský Phuket a ostrov Maurícius, teda na ostrovy, ktoré sú synonymom pre relax na pláži, nádhernú prírodu aj dobrodružstvo,“ povedal Juraj Sliacky, country manager Čedoku na Slovensku. „Na oba ostrovy budeme lietať z Bratislavy moderným diaľkovým lietadlom, priamo do Thajska približne jedenásťhodinovým letom a na Maurícius s krátkym medzipristátím. Pokračujeme tak v našej vízii byť bližšie k našim klientom a umožniť im pohodlne cestovať a objavovať svet,“ dodal Sliacky.

„Veľmi oceňujem spoluprácu s CK Čedok, ktorá prináša na letnú sezónu opäť unikátne dovolenkové destinácie, akým je napríklad ostrov Madeira. Osobne sa teším aj správam na zimnú letovú sezónu, kde Čedok odštartuje priame charterové lety do exotických destinácii akými sú Phuket v Thajsku a ostrov Maurícius. Do týchto vyhľadávaných miest sa budú z Bratislavy lietať pravidelné chartery lietadlom typu Boeing 787-9 Dreamliner vôbec po prvýkrát,“ dodal predseda predstavenstva a generálny riaditeľ Letiska M. R. Štefánika, Ing. Dušan Novota.

Talianska letecká spoločnosť Neos nasadí v zime na charterové lety z Bratislavy diaľkové lietadlo Boeing 787-9 Dreamliner so sedadlami rozdelenými do troch tried. Economy plus má viac miesta na nohy v samostatnej časti a business light ponúkne pohodlnejšie a čiastočne polohovateľné sedadlá, rozšírený catering a nápojový servis. V economy sa cestujúci môžu tešiť na občerstvenie a odbavenie kufra s hmotnosťou do 23 kilogramov. Všetky sedadlá v kabíne sú vybavené dotykovými obrazovkami so systémom palubnej zábavy, USB na nabíjanie zariadení a za príplatok je k dispozícii aj dostupná Wi-Fi sieť. Pre deti do dvoch rokov, tzv. infant, si rodičia môžu vopred na palubu rezervovať detskú postieľku.

„Veľmi nás teší, že obnovujeme a rozširujeme naše partnerstvo s cestovnou kanceláriou Čedok. Počas niekoľkých mesiacov sme prepravili viac ako 6 000 cestujúcich z Českej republiky do Thajska. Český trh privítal lety tak skvele, že nás spoločne podnietili k rozšíreniu ponuky destinácií a nových odletových letísk, teraz už aj do Bratislavy. Na Slovensku vidíme veľký trhový potenciál a kladieme základy dlhodobejšie spolupráce,“ dodal Aldo Sarnataro, obchodný riaditeľ spoločnosti Neos.

Letné dovolenky s Čedokom zo Slovenska

Pre Bratislavu pripravila cestovná kancelária Čedok celkovo šesť noviniek na túto letnú sezónu. Z hlavného mesta si teraz môžu cestujúci naplánovať svoj pobyt a letieť priamo do egyptského letoviska Marsa Matrouh pri Stredozemnom mori, na grécky ostrov Korfu, portugalskú Madeiru, tuniskú Djerbu, ako aj do bulharskej Varny. Aj naďalej sa bude lietať do čoraz viac obľúbeného Albánska, na Malorku a Krétu. Môžu si vybrať aj zájazdy do Čiernej Hory. 

Novinkou na Slovensku je aj turecká Antalya priamo z Popradu, Rodos či Tirana z Košíc, odkiaľ pokračujú zájazdy do Turecka. ďalšie možnosti sú tiež na zájazdoch do tureckého Dalamánu alebo na ostrov Fuerteventura z neďalekého Brna. Celkovo môžu dovolenkári zo Slovenska cestovať priamymi letmi do takmer dvadsiatich destinácií.

Slováci si na svoju dovolenku radi vyberajú aj z ponuky poznávacích zájazdov. Cestovatelia z Bratislavy sa môžu vybrať napríklad na predĺžený víkend do Londýna alebo na plavbu loďou po Níle s pobytom pri mori v Egypte, z Košíc sa môžu vydať do Švajčiarska alebo na predĺžený víkend do Dublinu. 

Všetky pobytové a poznávacie zájazdy si môžu klienti rezervovať na www.cedok.sk alebo už v siedmich slovenských pobočkách, vrátane Košíc, v Nitre v obchodnom dome Promenáda a v bratislavskom nákupnom centre Bory.

Foto: Čedok

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu