5 dôvodov, prečo si so sebou na dovolenku voziť jedlo

Letná dovolenka už je za rohom, plavky máte pripravené, opaľovacie krémy zbalené a apartmán už čaká len na vašu rodinu? Doba konzerv v kufroch je už našťastie preč, no stále sa dajú nájsť dobré dôvody, prečo si aspoň nejaké jedlo zabaliť so sebou.

1. Rýchla dostupnosť

Keď si zabalíte jedlo so sebou, vyhnete sa situáciám, kedy večer prídete z pláže a nemáte už vlastne ani náladu premýšľať, kam zájsť na večeru. Jedlo si pripravíte rýchlo a pohodlne, zjete a môžete ísť spať.

2. Vezmete si, čo vám chutí

Je množstvo jedál, ktoré vaše deti zjedia, veľmi obmedzené? V takomto prípade je jednoduchšie si jedla pripraviť predom, než sa potom s deťmi dohadovať, že budú jest to, čo je na jedálnom lístku.

3. Rozmanitosť jedál

Často dochádza k situáciám, že deti v reštaurácii vyžadujú dennodenne hranolky a iné jedlo proste ani po vytrvalom dohováraní nechcú. Niekedy pomôže, keď im bez zbytočných otázok pripravíte rozmanitejšie menu, aby mali dostatok energie na vodné radovánky.

4. Cena

Priznajme si, už cena za dovolenku pre celú rodinu je nemalá čiastka, nie to ešte denne navštevovať reštaurácie. Vhodný mix jedál pomôže ušetriť a pritom sa dobre najesť.

5. Zloženie

V reštauráciách síce varia veľmi dobre a chutne, no nikdy presne neviete, z čoho je jedlo zložené. U vlastného jedla si dobre ustriehnete, či náhodou neobsahuje surovinu, na ktorú máte alergiu alebo neznášanlivosť, ako napríklad lepok.

Jednoduchým riešením pre zabalenie jedla so sebou bez dlhého vyvárania je vybrať si z rodinných receptov EXPRES MENU. Ide o hotové trvanlivé jedlá, ktoré vďaka špeciálnej technológii konzervácie vydržia aj dlhú cestu na dovolenku. V portfóliu nájdete veľmi rozmanitá jedlá, ako napríklad sviečkovou na smotane, kura na paprike, polievky ale aj ovocné kaše.

foto@Expres menu

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu