9. máj je dňom všetkých matiek. Čím ich obdarovať?

0
1227

Matka je jedným z najdôležitejších ľudí v našom živote. Jej rola je špecifická a pre spoločnosť mimoriadne dôležitá, preto si jej význam každoročne pripomíname. Oslavou materstva je Deň matiek, ktorý sa na Slovensku oslavuje vždy v druhú májovú nedeľu. Tento rok jeho oslava pripadá na 9. mája. Čas na výber darčeka sa tak poriadne kráti, rozhodovanie vám ale môže uľahčiť typ osobnosti. 

Deň matiek má pôvod už v starovekom Grécku, kde sa pôvodne oslavoval ako deň plodnosti. Dnes sa každoročne oslavuje nielen na Slovensku, ale aj vo svete. Vychádza však z rôznych tradícií, preto sa v podmienkach rozdielnych kultúr oslavuje v iných dátumoch. Napriek rozdielnym tradíciám má tento sviatok aj jeden spoločný znak. Je ním obdarovávanie mám, ktorým sa tak snažíme prejaviť vďačnosť za to, že pri nás stoja, nech sa deje čokoľvek. Ak potrebujete inšpiráciu, tu je niekoľko tipov. Niekedy totiž nemusíte kúpiť len darček, ale aj zážitok!

  • Matka, ktorá miluje zážitky

Nie vždy musíte ku dňu matiek kupovať materiálne darčeky. Venovať môžete aj zážitok, ktorý funguje najmä ak je vaša mama skôr aktívnym typom človeka. V takomto prípade ju môžete vziať do prírody s cieľom navštíviť nové miesta či vyskúšať nový šport priamo s inštruktorom. V extrémnych prípadoch môžete staviť aj na zoskok padákom či bungee jumping.

  • Matka, ktorá si rada dopraje čas pre seba

Potom, ako sa žena stane matkou, seba a svoje záujmy väčšinou presunie až na druhé miesto. Stredobodom jej vesmíru sa stáva dieťa, ktoré na seba strháva všetok čas a pozornosť. A to platí nielen tesne potom, ako sa dieťa narodí. Nájsť si čas len na seba je tak často takmer nemožné, zároveň však o to vzácnejšie. Skvelým tipom na darček preto môže byť práve niektorý z beauty prístrojov, ktorý dokážu dostať unavenú pleť opäť do formy už za niekoľko sekúnd! Príkladom je nadčasový sonický prístroj FOREO UFO 2, ktorý zabezpečuje profesionálnu starostlivosť priamo z pohodlia domova. Jeho LED farebná terapia redukuje vrásky, vypína pleť a zjednocuje jej tón už v priebehu 90 sekúnd. Okrem toho zabezpečí lepšie vstrebávanie akýchkoľvek pleťových produktov, takže efekt tohto pomocníka ocenia mamy všetkých vekových kategórií. 

  • Matka, ktorá miluje knihy

Ak je vaša matka skôr menej aktívnym typom človeka a rada si oddýchne pri čítaní dobrej knihy, potom je vaša voľba jasná. Prvým krokom je zistiť, aký štýl rada číta, čo ľahko vyhodnotíte z kníh, ktoré má doma. Potom už stačí, ak nenápadne skontrolujete, či medzi nimi náhodou nemá aj tú, ktorú jej chcete podarovať. Verte, že pri ľuďoch, ktorí radi čítajú, knihou nikdy nič nepokazíte. 

  • Matka, ktorá miluje kvety

Kvet je klasikou, ktorá nikdy nevyjde z módy. No kým niektorí z nás majú radi kvety len vo váze, iní si nimi kľudne zapracú celý dom a s láskou sa o ne starajú aj celé roky. Ak je toto prípad aj vašej mamy, s pokojným svedomím jej môžete podarovať aj kvet v črepníku. Trochu pátrajte a nájdite kvet, ktorý vystihuje jej osobnosť, prípadne taký, ktorý je svojím spôsobom exotický. Okrem darčeka tak mame možno podarujete aj novú záľubu, o ktorej doteraz ani len netušila.

  • Matka, ktorá miluje dobré jedlo

Niektoré mamy namiesto zážitkov a darčekov skôr ocenia chutný a výživný obed. A keďže terasy sú už konečne otvorené, určite túto voľbu zvážte, najmä ak máte doma mamu – labužníka. Poblúďte internetom a popýtajte sa na recenzie aj svojich známych. Určite sa vám podarí vybrať reštauráciu, kde vám pripravia chutný obed, ktorý si spolu s vašou mamou vychutnáte nielen vy, ale aj celá rodina.    Pomedzi kupovanie darčekov a zážitkov však nezabudnite na to najpodstatnejšie – na prejav lásky. Deň matiek je predsa práve o ňom – o tom zvláštnom a nerozbitnom pute medzi matkou a jej dieťaťom. Mnohí sa so svojimi citmi voči matkám delíme aj s priateľmi na sociálnych sieťach, a práve túto aktivitu sa pri príležitosti Dňa matiek rozhodla podporiť aj švédska beauty-tech značka FOREO, ktorá prichádza s kampaňou Time Flies, Love Stays – Forever! Deťom po celom svete ňou umožňuje zdieľať lásku k matke na spoločnej platforme! Stačí vytvoriť tematický príspevok a FOREO sa postará o to, aby ho videl celý svet! „Mnohí z našich zákazníkov sú ešte stále v situácii, kvôli ktorej sa počas Dňa matiek nemôžu so svojimi matkami stretnúť. Chceme im preto venovať spoločný online priestor, kde budú môcť oslavovať bez toho, aby riskovali ich bezpečie. Do kampane sa môže zapojiť ktokoľvek a najdojemnejšie príspevky oceníme dvoma zariadeniami FOREO podľa vlastného výberu,“ hovorí Boris Trupcevic, generálny riaditeľ FOREO.

foto: FOREO

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu