Aktívne Bardejovské Kúpele nachystali novinky i silvestrovské pobyty

0
465
Bardejovské kúpele

Bardejovské Kúpele s veľkou húževnatosťou prekonali ťažké covidové roky. Pružne zareagovali a doteraz patria k jednotke i v postcovidovej liečbe. Majú unikátnu MLS laserovú terapiu dvomi lasermi v kombinácii s magnetoterapiou, ktorá prináša zlepšenie dýchania a celkovej kondície. Pripravili nové masáže a bohaté silvestrovské pobyty.

Ako všetky kúpele, aj Bardejovské Kúpele však čelia inflačnému zdražovaniu všetkých vstupov a od budúceho roka ich čakajú zvýšené ceny energií. Napriek tejto nepriazni očakávajú, že sa aj s pomocou štátu v oblasti zastropovania energií s touto situáciou vyrovnajú. Pripravujú, samozrejme, aj vlastné opatrenia, ktorými budú čeliť energetickej kríze.

Rast cien vstupov tlačí na ekonomiku kúpeľov

,,Máme pripravené rôzne scenáre, ale boli by sme neradi aby pri nárastoch cien energií trpeli klienti a znášali negatívne následky energo krízy. V prvom rade nebudeme prevádzkovať v zimnom období všetky naše ubytovacie kapacity, ale sústredíme klientov maximálne do dvoch najlepších hotelov. Budeme sa držať platnej vyhlášky, čo sa týka dodržiavania teplôt na izbách, v spoločných priestoroch  i na chodbách. Vieme ešte o niečo znížiť teplotu vody v bazénoch a zároveň je na zodpovednosti každého z nás, aby zbytočne neplytval týmito zdrojmi,“ vysvetľuje Tamara Šatanková, ekonomicko-obchodná riaditeľka Bardejovských Kúpeľov.

A dodáva, že kúpeľom by však najviac pomohlo zastropovanie cien energií aj pre veľké podniky. Kúpele veľmi pocítili nárast inflácie i pri nákupe potravín a materiálov. Nárast nastane aj pri mzdách zdravotníckych zamestnancov, ktorý sa dotýka aj tých kúpeľných. „Veríme, že vláda splní svoje sľuby a tento mzdový nárast zohľadní v zvýšení platieb zo zdravotných poisťovní za liečenie poistencov od začiatku roka 2022.“

Leto bolo výborné, jesenná návštevnosť stabilizovaná

,,Výhodné ceny, dlhoročná overená kvalita, dobré meno a ofenzívny marketing, pomohli k rýchlemu návratu návštevnosti v Bardejovských Kúpeľoch po covide do normálu. Už v závere leta sa návštevnosť po covidových obmedzeniach priblížila k normálu na predcovidovú úroveň. Jesenná návštevnosť zatiaľ tento trend potvrdzuje, až na hostí z cudziny – tí sú veľmi zriedkaví. Návštevníci využívajú to, že ceny stravy i procedúr sa v jeseni príliš nemenili a sú ešte stále zaujímavé. Plne funkčné sú i wellness zariadenia, sauny a fitness. Atraktivitu kúpeľov zvyšuje aj prebiehajúca akcia Zvýhodnený wellness pobyt Vital v hoteli Alexander**** s dlhou platnosťou,“ hodnotí posledné mesiace Tamara Šatanková.

Silvester bude ako sa patrí

Na záver tohto roka chystajú Bardejovské Kúpele plnohodnotný Silvester so všetkými atrakciami, službami a zábavou tak, ako sa patrí. Voľných je už len pár miest v hoteli Alexander v dňoch od 27. decembra 2022 až do 4. januára 2023. Hostia majú na výber pobyty v dĺžke 3 až 6 nocí. Ceny v dvojposteľovej izbe v hoteli Alexander pre jednu osobu začínajú na 3 noci od 363 EUR. Zahŕňajú okrem ubytovania, plnú penziu formou bufetov, neobmedzený vstup do Wellness Spa v hoteli Ozón, v hoteli Alexander, balíček procedúr, Silvestrovskú slávnostnú večeru v hotelovej reštaurácii s hudobným podmazom, s fľašou vína a sektu, tombolou a fotobúdkou. Kúpele budú otvorené až do Silvestra a aj po novom roku, vrátane služieb a wellness.

Novinkou je horčíková olejová masáž

Masáže patria tradične k najobľúbenejším procedúram. Klienti Bardejovských Kúpeľov si popri minerálnych kúpeľov radi doprajú nielen klasickú, či reflexnú masáž, ale aj nadštandardné procedúry ako masáže lávovými kameňmi, bio telovými sviečkami, bankovanie,  reflexnú masáž chodidiel, medovú detoxikačnú masáž, aromaterapeutickú masáž. Novinkou je horčíková olejová masáž. Pozostáva z masážnych hmatov klasickej masáže s použitím masážnych prípravkov s obsahom morského lúhu. Masážne oleje s morským lúhom sa používajú na masáže pri bolestiach kĺbov a svalov, kŕčoch, artritíde, artróze, zápale nervov, zápaloch okolitých tkanív, vyvrtnutiach, zlomeninách, neuralgii, plexitíde, diskopatii, pooperačných stavoch a podobne. Pomáhajú pri liečbe akné, psoriázy a kŕčových žíl. Masáže olejmi s morským lúhom príjemne relaxujú celé telo, zlepšujú kvalitu pokožky, znižujú bolesti a odstraňujú zatuhnutia, napätie a spazmy svalov. Majú silné protizápalové a antibakteriálne účinky, pôsobia posilňujúco a uvoľňujúco na celé telo, odstraňujú únavu a ťažkosť v končatinách, vyživujú, omladzujú pokožku a spomaľujú starnutie, mineralizujú organizmus a stimulujú prirodzené ochranné reakcie imunitného systému. 

V Bardejovských Kúpeľoch sú všetky liečebné procedúry sústredené v budove kúpeľného domu – Balneoterapii. Najväčšie ubytovacie zariadenia – Ozón, Astória, Alžbeta a Alexander – sú s ňou prepojené vnútornými chodbami, takže klienti sa dostanú na procedúry pohodlne v každom počasí. Tento prechod „v papučkách“ vítajú hlavne starší a málo pohybliví pacienti.

www.kupele-bj.sk

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu