AKÉ SME „POD VPLYVOM“?

0
1675

Či chceme, či nie. Správaniu, ktorému o týždeň nerozumieme sa „pod vplyvom“ nevyhneme. Nie je to alkohol, ani žiadne zakázané látky. Ale?

Jeden mesiac a jeho dni. 

…všetko je vždy krásne, keď to začína…beginning: fáza prvá…

Máte energiu a sto chutí niekam vyraziť? Pustiť sa do veľkých vecí, máte pocit, že zdoláte celý svet. Vtedy máte jednu zo svojich mesačných fáz – vtedy Vám je „hej“.Ste vo svojej pravidelnej „predovulačnej etape“. Ako to funguje? Telo ženy sa pripravuje na ovuláciu. V jednom z vaječníkov dozrieva vajíčko. Vtedy sme veľmi aktívne, sme pripravení vrhnúť sa do sveta, zdolať každú prekážku. A milujeme flirtovanie, vášeň a sex. Tu sme hravé a chceme niečo viac. Jednoducho toto je Vaše-Naše obdobie života!

…fáza dva: keď nastáva ovulácia…

Asi dva týždne pred začiatkom menštruácie.Tu sme tvorivé, dozrievame každý deň. Sme trpezlivé a “prekypujeme” starostlivosťou o druhých. Naša túžba po milovaní a sexuálnych hrátkach rastie s každým novým dňom. Cítime sa sexi a príťažlivé. Jednoducho dozrievame a telo si pýta oplodnenie. Pýta si počatie, vznik niečoho nového. Práve preto je obdobie ovulácie – časom vzniku nových projektov, keď pracujeme na novom a vzrušujúcom…

…fáza tri: PMS a.k.a predmenštruačná

Achhhh. Tu plačeme, tu sme urazené. Všetko sa Nás dotýka a tak aj reagujeme. To nad čím by sme sa pred týždňom ani nepozastavili, teraz riešime do posledných detailov. Náladovosť, precitlivenosť, výbušnosť. Také sme my ženy, keď máme tieto dni! Obdobie tmavých dní a depresívnych nocí. Chvalabohu, že iba na pár dní a je to za nami!

…fáza štyri: menštruačná

Po náročných dňoch sa konečne upokojíme. Sme hĺbavé. Potrebujeme byť samé so sebou. Telo zadržiava vodu a áno – všetky sme teraz tučné. A čo milovanie. Každá minca má dve strany – sme také, ktoré sa sexu stránime pre nepríjemné krvácanie. Druhá strana patrí ženám, ktoré to chcú. Vedeli ste, že milovanie počas červených dní patrí medzi hlboký zážitok? Niektoré z Nás vedia do čoho idú… a bez hanby!

…ako pracovať s mesačnými premenami?…

Vnímajte sa, pozorujte. Robte to, čo cítite. Tak si najlepšie pomôžete. Spoznajte svoje možnosti v každej faze mesiaca.

Odhalia skrytý potenciál a túžbu. Lebo to, čo bolo dnes nemožné, bude o týždeň ľahkou prekážkou. Keď dnes plačete, o pár dní sa budete smiať. Stačí iba svoj “vplyv” spoznávať!

Redaktorka: Monika Pekarovičová, www.babyweb.sk

Foto: Tumblr

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu